yükleniyor...

Kemerli Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kemerli Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Yüz; dış görünüşün en önemli parçasıdır. İnsanlar; hem genetik hem de sonradan ortaya çıkan faktörlerden dolayı yüzlerinde oluşan farklı sorunlar ile karşılaşırlar. Bilhassa burundaki problemler can sıkıcıdır. Her yaştan insanın karşısına çıkabilecek türden sorunlardan birisi de kemerli burun!

Kemerli burun; tahmin edebileceğiniz üzere yüz estetiğini bozar. Ancak, 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde kemerli burun estetiği operasyonu ile söz konusu sorundan kurtulmanın mümkün hale geldiğini ifade edebiliriz. Kişi; operasyonun ardından tam da hayal ettiği türden kemersiz bir buruna sahip olur.

Kemerli Burun Hangi Sorunlara Sebebiyet Verir?

Kemerli burun; hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilecek türden bir sorundur. Bilhassa kişinin burnunun aşağıya sarkık bir görünüme sahip olmasına neden olacak bir problemdir. Söz konusu görüntü; kişinin burnunun yüzünü kapatması olarak da tarif edilebilir. Ayrıca, kemerli burun; yüzdeki diğer estetik bölgelerin de görünümünü bozar. İnsanlar; kemerli burun probleminden bir an önce kurtulmak adına ameliyat olmayı tercih ederler.

Kemerli burun; kişinin hiç hoşuna gitmeyecek türden yana görünümün meydana gelmesine de sebebiyet verir. Hatta, burun bölgesinin yüze tamamen yayılması gibi can sıkıcı bir sorunu ortaya çıkarabilir. Kemerli burun; burun estetiği operasyonunun bir parçası olarak da düşünülebilir. Bu operasyon sırasında tahmin edilebileceği üzere kemerin alınması söz konusudur. Bu operasyon; genel olarak başarılıdır. Bilhassa hasta ile doktor arasındaki iletişim sorunsuz bir şekilde gerçekleştiği takdirde operasyon sonrasında istenilen burun görünümüne sahip olmak kolay hale gelir.

Kemerli Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Kemerli burun ameliyatı; birçok kişi için hayat kurtarıcı niteliktedir. Operasyonun avantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • Her şeyden önce, ortaya çok daha orantılı bir burun görünümü çıkar.
  • Burun; estetik bir görünüme sahip olur.
  • Bu ameliyat; bilhassa burnun tüm yüze yayık bir şekilde durmasının da önüne geçer.
  • Burnun aşağıya doğru eğik bir görüntüye sahip olmasının önüne geçilir.
  • Orantılı bir yüze sahip olmak isteyenler için en doğru operasyondur.
  • Daha önce de ifade ettiğimiz gibi yüzde yüz verimli bir operasyondur. Diğer burun estetiği operasyonları gibi ikinci bir operasyona gerek duyulmaz.
  • Herhangi bir dezavantajı yoktur. Bilhassa nefes alma ve verme sırasında herhangi bir rahatsızlık yaşanması ihtimaller dahilinde bile değildir.

Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kişinin burnundaki kemerin dikkate alındığı bir operasyondur. Kemerli burun ameliyatı ve burun dolgusu olmak üzere iki farklı seçenekten bahsetmek mümkündür. Ancak, operasyon sırasında farklı tekniklerden yararlanılabilir. Kıkırdakların törpülenmesi ya da buruna kıkırdak eklenmesi gibi alternatifler mevcuttur.

Kemerli burun dolgusu; her ne kadar tercih edilen bir seçenek olsa da ameliyat kadar etkili değildir. Ameliyatın en büyük avantajı kıkırdakların törpülenmesidir. Bu sayede, istenilen estetik görünüm elde edilir.

Kemerli Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kemerli Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla