Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Edecek Canlı Yayında Tarih Verdi

Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Edecek Canlı Yayında Tarih Verdi

ABONE OL
29 Temmuz 2023, 12:38:05

CHP içerisindeki koltuk kavgası, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından hala devam ediyor. Bu iç tartışmalar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında da bir gerilim yaratmış durumda. Bu konu dün akşam Ülke TV’de yayınlanan ‘Gündem’ programında ele alındı. Programın konuklarından Siyaset Bilimci Doç. Ali Fuat Gökçe, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu. Gökçe’ye göre, Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi ihtimali bir kulisten gelen bilgiye göre 15 güne kadar gerçekleşebilir.

KILIÇDAROĞLU İSTİFA EDECEK İDDİASI

Gökçe’nin iddiasına Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk’ten dikkat çeken bir yorum geldi. İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu ile kurultayda yarışamayacağını belirten Öztürk, “Kemal Kılıçdaroğlu’na finansal kaynak sağladığı medya aracılığıyla oluşturduğu CHP MYK’sı üzerinden açıkça söylüyorum, hatta Özgür Özel’in uzun konuşmasında da görebilirsiniz. Bu baskıyı kurarak toplumsal muhalefet oluşturuyor ve parti içinde Kılıçdaroğlu’nun çekilmesini bekliyor, böylece kendi genel başkanlığının kolayca teslim alınmasını umuyor.” şeklinde konuştu.

İSTİFA HABERLERİ YAYGINLAŞACAK

İstifa meselesinin İmamoğlu’nun projesi olduğunu iddia eden Öztürk, önümüzdeki günlerde benzer haberlerin yaygınlaşacağını belirterek şunları söyledi: Bu tür haberler önümüzdeki 15 gün içerisinde oldukça yaygınlaşacak gibi görünüyor. Bir gün sonra istifa edebilir, ya da böyle bir şey de olabilir gibi ifadeler kullanılıyor. Cumhuriyet Gazetesi bile “Yönetimin son günü” şeklinde bir başlık attı. Bence bundan daha önemli bir haber olamazdı. Eğer Hürriyet Gazetesi ya da Yeni Şafak gibi gazeteler bunu yapsaydı, Akşam Gazetesi gibi gazeteler de CHP’nin yönetiminin son gününü haber yapsaydı, bunun hiçbir anlamı olmazdı. Ancak Cumhuriyet Gazetesi şöyle diyor: “CHP yönetiminin son günü”. Şu anda bugün tarih 27 Temmuz ve CHP yönetiminin son gününden bahsediyoruz. Bu konuda Gürkan Hacır da dahil olmak üzere kulislerden bilgiler aldık ve yarın, yani 28 Temmuz’da Ekrem İmamoğlu’nun aday olma ihtimalini ya da adaylığını açıklama ihtimalini konuşuyoruz. Dolayısıyla bir tuzak kurulmuş gibi bir durum var ve bir plan işlemeye başlamış durumda. Kemal Kılıçdaroğlu var ya, hemen hatırlatayım, Yılmaz Özdil’i unutmayalım. Kılıçdaroğlu, o koltuğu öyle kolay kolay bırakmaz. Unutmayalım, 14 Mayıs’tan sonra neler yaptığını hatırlatalım. Vallahi ve billahi buradayım ve hiçbir yere gitmiyorum dedi. Bu son cümleyi de söylemem gerekiyor çünkü Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP ile olan derin bir meselesi var ve bu önemli bir noktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments