yükleniyor...

Karşınızda Samsung Galaxy Fold 2

Galaxy Fold 2 katlanabilir özelliği ile 2020’de popülariteyi yakalayabilecek bir akıllı telefon. Çoğu telefon üreticisi katlanabilir tasarımı kendi katkıları ile telefonlara uyguladı. Fakat Samsung’un ikinci nesil katlanabilir telefonu, diğerlerinden farklı olarak ortadan ikiye katlanabiliyor. Kullanıcılar bu telefon için kesinlikle heyecanlanacaklardır.

Galaxy Fold , bu yılın başlarında Samsung’un SDC 2019 geliştirici konferansında gösterilen kapaklı katlanabilir telefon konseptiyle tamamen özel bir yerde gösterildi.  Ortadaki düzenek sayesinde Galaxy Fold 2 tamamen katlanabilme özelliğe sahip. Katlandığında sağda bir güç düğmesi ve ses azaltma arttırma düğmesi, alt kısımda ise USB Tip-C bağlantı noktası ve hoparlör var, fakat 3,5 mm kulaklık girişi bu cihazda yer almıyor.

Galaxy Fold 2, katlanmış haldeyken; saat, tarih, alarm veya gelen bildirimleri görüntülemek için mini OLED ekran gibi görünen bir çift kamera sistemine sahip olacak. Arayan detaylarını görebilecek ve bu minyatür ekrandan gelen aramaları reddedebileceksiniz. Bu sayede bu ekran hızlı bakış ekranınız olacak.

Galaxy Fold 2, açıldığında uzun bir telefon haline geliyor. Kalın çerçeve ve ortalanmış delikli öz çekim kamerası bulunan cihazın ekranı 21:9 bir panel.
Samsung, yeni nesil Galaxy Fold’u Şubat ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 1000 dolar etiket fiyatının olması beklenen katlanabilir telefonun 5G desteğinin yanı sıra Snapdragon 765 yonga setli işlemcisinin de olacağı paylaşılan bilgiler arasında.

Karşınızda Samsung Galaxy Fold 2 konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Karşınızda Samsung Galaxy Fold 2 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.