SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
683
253 0

Karanlık Net’e Büyük Darbe

Karanlık Net’e Büyük Darbe
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Kişilerin gerçek kimliklerinin gizlendiği ve internette bıraktıkları dijital izlerin takip edilemediği internet alanları Karanlık Net ya da Derin Web olarak adlandırılıyor.

Çeşitli programlar yardımıyla erişilen bu alanlar özellikle yasadışı iş yapmaya çalışanların uğrak yeri. Geçtiğimiz yollarda İpek Yolu olarak bilinen bir karanlık net sitesi kapatılmış ve kurucusu ömür boyu hapse mahkum edilmişti. İpek Yolu’nun kapatılmasının ardından yine yasa dışı işlerin yürütüldüğü ve ondan çok daha büyük bir site ortaya çıkmıştı.

Bu site ise AlphaBay. 200.000’den fazla kullanıcının 1 milyar doların üzerinde yasadışı işlem yaptığı AlphaBay 5 Temmuz 2017’de kapatıldı. AlphaBay’i 2014’te 26 yaşındaki Kanadalı Alexandre Cazes’in kurduğu ortaya çıktı. Cazes’in yeni üye olan kullanıcılara gönderdiği bir e-postada bıraktığı bir iz onu ele verdi. İpek Yolu kapatıldığında sitede 14.000 yasa dışı ilan varken , AlphaBay kapatıldığında 225.000 ilan vardı. Aradan geçen 4 yılda yasa dışı online pazarın 16 kat büyüdüğü söyleniyor.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Karanlık Net’e Büyük Darbe konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Karanlık Net’e Büyük Darbe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Karanlık Net’e Büyük Darbe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.