yükleniyor...

Kalçada Ağrı Ve Kasılma

Kalçada görülen ağrı eğer çok yoğun bir spor ya da yürüyüş sonrası görülüyorsa bu normaldir ve geçicidir. Bir kaç gün sonra geçer. Sadece kasların fazla çalışması ile kalça ve bacakta sıkılaşma oluştuğunu belirten bir ağrıdır. Genellikle sporcularda görülme ihtimali yüksek olan bu geçici ağrıların giderilmesi için de ilaçlar vardır. Böyle bir durumda ağrının şiddeti ve ne kadar süredir devam ettiği, neden kaynaklandığı çok önemlidir. Bu kullanılacak ilaca doktorun karar vermesi gerekir.

Kalçada Kas Spazmı

Kalçada kas spazmının temel nedeni ağır egzersiz yapılmasıdır. Kalçanın fazla zorlanması sonucu buradaki kaslarda fazla kısalma ya da fazla gerilme, ani kısalıp gerilmeler ile kalçada spazm oluşur. Bu kas spazmı yaklaşık bir gün ağrılı bir şekilde devam edebilir.

Kalçada Kas Spazmı Neden Olur?

  • Susuzluk
  • Isınmadan egzersize başlamak
  • Esnek olmayan kaslar
  • Yoğun basınç
  • Yetersiz kan akışı
  • Bazı ilaçların yan etkisi

Gibi durumlar kalçada kas spazmına neden olur. Kalça ağrılarının geneli bu sebeplerden ötürü oluşan kas spazmlarıdır. Bunların dışında bir rahatsızlığın belirtisi de olabilir bu ağrılar. Bu nedenle böyle bir ağrı varsa ve yakın zamanda egzersiz ya da zorlama olmadı ise kalçada hemen doktora başvurulmalıdır. Bu durum kaslarda harabiyet ya da kas yırtılması olabilir. Böyle bir durumda kişinin ağrısı durmaz ve doktor müdahalesi gerekir.

Kalçada Ağrı Ve Kasılma konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kalçada Ağrı Ve Kasılma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları