SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
575
213 0

Kaçak Elektrik ile Şifreli Mücadele Başlıyor !

Kaçak Elektrik ile Şifreli Mücadele Başlıyor !
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Kaçak elektrik ile mücadelede artık yeni bir dönem başlıyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde başlayacak olan proje ile birlikte trafo-sayaç arasında şifreleme dönemi başlayacak. Detaylar haberimizde..

Ülkemizde ki en büyük problemlerden biri olan ve faturalarını ödeyen vatandaşların neredeyse hepsinin isyan ettiği bir olay olan Kaçak Elektrik kullanımında artık tamamen farklı metodlara başvurulmaya başlanıyor. Resmi verilere göre kaçak elektrik oranı son 10 yılda %23-25 seviyelerinden %14-15 düzeyine indirilmiş. (2015 yılı için resmi kayıp – kaçak bedeli rakamı %14.1) Burada elektrik dağıtım şirketlerinin sıkı denetimleri kilit rol oynamış olabilir. Şimdi ise bu noktada yeni bir çalışmaya daha imza atılacak.

IMG_1639

SİSTEM NERELERDE KULLANILACAK ?

Sistem en büyük sorunun olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kullanılmayaca başlanacak. Öncelikli olarak Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. bölgesinde (Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak) pilot olarak başlayacak olan uygulamaya göre bölgedeki trafodan çıkan elektriğin iletimi esnasında bir tür şifreleme yolu izlenecek. Değiştirilecek olan ve bu uyuma sahip sayaçlar üzerinden elektrik geçişi sağlanacak. Sayaç ile karşılıklı doğrulama sağlanamazsa elektrik de verilmeyecek.

Bakalım bu yöntem istenilen sonucu verecek mi ?

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Kaçak Elektrik ile Şifreli Mücadele Başlıyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kaçak Elektrik ile Şifreli Mücadele Başlıyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Kaçak Elektrik ile Şifreli Mücadele Başlıyor ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.