Jonathan Ive ; İphone 6 Plus’ı 5.7 İnç Olarak Tasarlamıtık

  • 17 Şubat 2015
  • 1.017 kez görüntülendi.
Jonathan Ive ; İphone 6 Plus’ı 5.7 İnç Olarak Tasarlamıtık

Apple’ın Tasarım Gurusu olan ve son dönemde donanım-tasarım anlamında da ekibine katkıda bulunan Jony İve,  Amerika’da bir gazeteciye verdiği röportajda bazı şeylere değindi. 

18ky659w5rfhwjpg

 

Özellikle Apple Warch hakkında bilgiler veren Tasarım Gurusu; 2011 yılından beri akıllı saat üzerinde çalıştıklarını belirtti . Yani Steve Jobs’ın da katkılarıyla hazırlanan bir proje olarak değerlendirebiliriz. İnsanlar arasında maddi farkın ürünlerinde fazla yansıtılmamasına özen gösterdiklerini belirten Jony, zengin , az zengin gibi kavramlar arasında zorlandıklarını belirtti ve fiyatların aşağıya çekildiğini söyledi. Daha çok sensör koymadıklarını ifade ediyor fakat bazı zorluklar ve imkansızlıklar yüzünden bunlardan vazgeçtiklerini belirtiyor Jony İve.

ive_and_jobs_imac_4

Ayrıca İphone 6 Plus konusunda da bazı şeyler söyleyen Jony, aslında 5.7inç prototip üzerinde ilk başta çalıştıklarını söyledi fakat 5.5 inç’in daha kullanıcı dostu olduğuna karar vererek bu yönde adım attıklarını belirtti. Açıkça fikrimi söylemem gerekirse İphone 6 tasarım ve ekran/kasa oranı olarak iyi bir değerde fakat i6 Plus &68 ekran/kasa oranı ile kötü bir sıralamada . Çerçeveler çok yer kapladı ve ya bu çerçeveleri kısaltarak daha büyük bir ekran ya da direktman çerçeveleri azaltarak daha iyi bir tutuş konumuna getirebilirlerdi. Bunu planlayabilecek en iyi firmadır ki tek el konusunda Steve Jobs gibi bir liderleri vardı fakat bu konuda pek direnmediler.

Bakalım Jony İve ileride ne gibi tasarımlar yaratıcak  ve başarısını ilerde arttırarak devam ettirecek mi?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ