yükleniyor...

Jaguar Land Rover, Elektrikli Geleceğine 15 Milyar Sterlin Harcayacak!

Jaguar Land Rover, elektrikli otomobil teknolojilerine yatırım yaparak geleceğini şekillendiriyor. İngiliz premium otomobil üreticisi, 15 milyar sterlinlik bir yatırım planıyla elektrikli araç geliştirme ve üretimine odaklanıyor. Bu hamle, şirketin sürdürülebilir ve yeşil bir gelecek için taahhütlerini gösteriyor. Jaguar Land Rover, gelecekte elektrikli otomobillerin lideri olmak için kararlı bir şekilde ilerliyor.

Jaguar Land Rover, Elektrikli Araçlar İçin 15 Milyar Sterlin Harcayacak

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar Land Rover (JLR), elektrifikasyon yol haritasını açıkladı. Elektriğe geçiş planları çerçevesinde JLR’ın İngiltere’deki Halewood Fabrikası, yeni nesil kompakt ve tamamen elektrikli araç üretimine ev sahipliği yapacak. Önümüzdeki beş yıl içinde elektrifikasyon dönüşümü için 15 milyar sterlin yatırım yapacağını açıklayan şirket, Reimagine Stratejisi kapsamında Land Rover tarafında 2030’a kadar tüm modellerinin elektrikli versiyonlarını üretecek.

Land Rover 2030’a Kadar Tüm Modelleri İçin Elektrikli Versiyon Sunacak

Jaguar ise bu süreçte tamamen elektrikli bir marka haline gelecek. Ayrıca JLR, 2039 yılına kadar tedarik zincirinden üretim süreçlerine tüm operasyonlarında karbon nötr hale gelme hedefleriyle ilgili de önemli adımlar attıklarının altını çiziyor. Elektrifikasyon yolculuğunu hızlandıran JLR, bir sonraki nesil orta boy SUV mimarisini tamamen elektrikli hale getiriyor.

Yeni Elektrikli Range Rover 2023 Yılında Tanıtılacak

Elektrikli mobiliteyi önceliklendirme planları kapsamında önümüzdeki beş yıl boyunca 15 milyar sterlin yatırım yapacağını açıklayan JLR, ilk tamamen elektrikli Range Rover modelini 2023 yılının son çeyreğinde tanıtacak. Yeni nesil orta boy modern lüks SUV’ların ilki, Range Rover ailesinden ve tamamen elektrikli bir model olacak. Ayrıca, 2025 yılında Merseyside’daki Halewood üretim tesisinde üretilecek. Pazar beklentilerine bağlı olarak Range Rover ve Range Rover Sport’un esnek modüler mimari (MLA) yapısı sayesinde içten yanmalı motor, hibrit ve tamamen elektrikli motor seçeneklerini de sunmaya devam edecek.

Yeni Elektrikli Jaguar Modellerinin İlki 2025’te Yollara Çıkacak

Jaguar Land Rover CEO’su Adrian Mardell, müşteri teslimatlarının 2025 yılında yapılacağını söylediği üç yeni Jaguar modelinin dünya tanıtımı için sona yaklaşıldığını belirtti. Batı Midlands’ta üretilecek dört kapılı bir GT olacağı duyurulan yeni Jaguar, önceki elektrikli Jaguar modellerinden daha yüksek güç sunarken 700 km’ye kadar da menzile sahip olacak. Yeni gövde mimarisi JEA üzerine inşa edilecek 4 kapılı GT Jaguar ile ilgili daha fazla ayrıntının bu yılın ilerleyen dönemlerinde açıklanması planlanıyor.

JLR, Tedarik Zincirinden Üretim Süreçlerine Karbon Nötr Olma Hedefine Odaklandı

JLR, 2039 yılına kadar tedarik zincirinden üretim süreçlerine tüm operasyonlarında karbon nötr hale gelme hedefleriyle ilgili de önemli adımlar attığını vurguluyor. İlk etapta, üretimde kullanılan materyallerin çevresel etkisini azaltma amacıyla sürdürülebilir yollar arayacaklarını açıklamışlardı.

Reimagine Stratejisi, JLR’nin Elektrikli Geleceğine Işık Tutuyor

Auto Express tarafından yapılan habere göre, Reimagine Stratejisi, “JLR’nin 2025 itibariyle yenilikçi rejeneratif sistemleri kullanarak tüm otomobillerinin karbon nötr hale gelmesini sağlamak için araçlar, üretim prosesi ve tedarik zinciri çalışmalarında birçok adımı içeriyor” şeklinde açıklanıyor. Bu stratejiyle JLR, önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobil teknolojisinde liderliğe oynayacak.

“Reimagine” stratejisine dair detayları aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz:

Jaguar Land Rover, Elektrikli Geleceğine 15 Milyar Sterlin Harcayacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Jaguar Land Rover, Elektrikli Geleceğine 15 Milyar Sterlin Harcayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı American Horror Story Izle Isparta Nöbetçi Eczaneler Batman Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? dijital platform ne demek mastika rakı fiyatı rakı fiyatları gl hf ne demek