yükleniyor...

iTaksi Uygulaması Hayata Geçirildi!

Hızlı ulaşım için taksiyi seçen insanların ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamak adına iTaksi uygulaması ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bir kolaylık sağlanacak.

İstanbul halkının en büyük sorunlarından biri de ulaşım. Hızlı ulaşım için taksiyi seçen insanların ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamak adına iTaksi uygulaması ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bir kolaylık sağlanacak.

Dünyaca ünlü taksi servisi Uber’in yasaklanmasından sonra bu servisin dünyada ve ülkemizde nasıl bir şekil alacağı konuşulmakta. İstanbul’da bu uygulamadan sağlanan kolaylığın yerini tutabilecek bir uygulama başlatılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu projenin adı iTaksi. Haliç Kongre Merkezi’nde tanıtımı gerçekleştirilen iTaksi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından insanların hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlamaları adına bu uygulama hayata geçirildi. Ayrıca güvenlik, hizmet kalitesi, otomatik ödeme sistemleriyle büyük bir kolaylık da getirmeyi hedefliyor.

İBB Genel Sekterei Hayri Baraçlı, bu durum için uygulamayla birlikte taksi şoförlerinin hizmet kalitesinin artacağını belirtti. iTaksi uygulaması sayesinde taksilerin duraktan ayrıldıktan itibaren takip edileceğini ve kontrolün de bu şekilde sağlanacağını belirtti.

Gün içinde boş gezen ya da müşteri arayan taksi sayısını azaltmak için bu uygulamayı hayata geçirdiklerini söyleyen Baraçlı konuşmasına ayrıca şunları da ekledi:

Çalışmanın en önemli özelliği; yerli ve milli bir yazılım olmasıdır. Bu ülkemiz açısından çok önemli. İlk etapta 4 bin takside iTaksi uygulamasını başlatmayı planlıyoruz. Bu proje, hem yolcu güvenliği hem sürücü güvenliği hem de ödeme kolaylığı açısından çok önemli. Yolcularımız bir merkezden hizmet veren kayıtlı taksileri çağırarak binecek. Vatandaş ve taksici arasındaki para problemlerini de bu projeyle ortadan kaldırıyoruz. İstanbul kart ile ödeme olabilecek. Yolcu taksiye binmeden önce İBB navigasyonu ile nereye gideceğini belirlediğinde ücreti de kendisi hesap edebilecek. Taksimetredeki oynamalar ve buna benzer problemler de bu sistemle tamamen ortadan kalkacak.

iTaksi uygulamasının bir mobil uygulamaya sahip olduğu belirten Baraçlı cep telefonlarından insanların kendilerine en yakın yerdeki boş taksiyi bulup çağırabileceklerini söyledi. Taksi şoförü gönderdiğiniz çağrıyı kabul ettiği anda taksi aynı anda sizin yanınıza gelecek. Bu taksilerin merkez tarafından kontrol edildiği de belirtiliyor.

iTaksi araçlarında güvenlik de ön planda tutulmuş durumda. Araçlar panik düğmesi, güvenlik kamerası, GPS ve navigasyon gibi destekleri de içeriyor. Yolculuğa başlamadan önce gideceğiniz yere göre vermeniz gereken ücreti de uygulama üzerinden hesaplayabiliyorsunuz. iTaksi araçlarında ödeme kolaylığı da bulunuyor. İstanbul kart dışında kredi kartı ie yapılan tüm ödemeler kabul ediliyor.

iTaksi Uygulaması Hayata Geçirildi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iTaksi Uygulaması Hayata Geçirildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla