İte En Çok Satan Akıllı Telefonlar

  • 03 Mart 2015
  • 1.720 kez görüntülendi.
İte En Çok Satan Akıllı Telefonlar

Son yıllarda hızla büyüyen mobil teknoloji , artık durdurulamayacak hale geldi.İnsanların  ”bu kadar model arasından hangisini seçsem” sorusunu her gün sorar oldular.Gelin ,hangi markanın modeli ne kadar satmış bir göz atalım.

Yaşadığımız çevre için bakacak olursak insanların en çok Samsung ve Apple markalı cihazlara yöneldiklerini görüyoruz.Ancak alternatif bir sürü marka da var.Bunlar LG ,Sony ,Huawei ,HTC,Asus,Lenovo gibi seçeneklerden oluşuyor.Şu an için Türkiye teknoloji pazarlında raflardaki yerini alamayan Xiaomi firması , dünya çapında yaklaşık olarak 61 milyon adet satmış(bir yılda)ve bir rekora imza atmıştır.

yeni-cikan-telefonlar

Kendi ülkemize dönecek olursak , listenin başını Apple firmasının iPhone 5S  modeli çekiyor.Onun ardından Samsung Galaxy S5 ise takibine devam ediyor.Bu cihaz , android kullanıcılarının en çok tercih ettiği model ünvanını kendinde saklıyor.Listenin 2.sırasında yine bir Samsung modeli yer alıyor.Galaxy S4 adlı cihaz listenin 3.sırasında bulunuyor.

iphone6-plus-box-silver-2014

Dördüncü sırada Galaxy Note 3 takibini sürdürüyor.Bu model alışık olduğumuz Galaxy serisinin yanı sıra büyük ekranı ile kullanıcılarının dikkatini oldukça üzerine çekiyor.

samsung_galaxy_626124681

Listemizin 5. ve son sırasında ise Apple‘a ait iPhone 5C modeli bulunuyor.Renkli tasarımıyla oldukça dikkat çeken cihaz insanlara sarı , yeşil , pembe , beyaz gibi renklerle sunuluyor.2014 telefon satış sıralaması bu şekilde.Ancak bunun her zaman değişebileceği ap açık ortada.Gelişen bu teknoloji karşısında ayakta durmak zor olsa gerek…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ