SONRAKİ
Lenovo Z5 İnanılmaz Bir Özellik Sunacak ! Lenovo Z5 İnanılmaz Bir Özellik Sunacak !
ÖNCEKİ
Akıllı telefonlara yüzde 20 zam geliyor! Akıllı telefonlara yüzde 20 zam geliyor!
2114
783 0

İstanbul Yeni Havalimanından Uçan Herkes 110 TL Ödeyecek!

İstanbul Yeni Havalimanından Uçan Herkes 110 TL Ödeyecek!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

27 Mayıs 2018

İstanbul için büyük bir gelişme olarak gözüken ve Atatürk havalimanının yerini alacak olan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında sosyal medyada şok bir belge yayılmaya başladı. Şuan için gerçeklik payının ne olduğu tam olarak belli olmayan belgeye göre bundan sonra İstanbul Yeni Havalimanı’nı kullanan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları her uçuş için havalimanına 20 Euro para ödeyecekler.

Şuan için sadece dış hatlar uçuşlarında geçerli olan bu ödemenin dış hatlar yolcu servisi ücreti olduğu ve AOC başkanlığı üyeleri olan tüm hava yollarına bildirilmesi gerektiği yazan imzalı bir belge bulunuyor. Daha önceden dış hatlar uçuşlarında hizmet bedeli olan 15 dolar yerine 40 TL daha fazla kar yaptıran 20 Euro olarak ücretlendirme yapılmasına karar verilmiş.

 

Yazıda, “29.10.2018 tarihinde açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’mızda yurt dışına gidecek yolculardan İstanbul Yeni Havalimanı İhale Şartnamesi gereği beher yolcu başına 20.00 Euro yolcu hizmet ücreti alınacaktır. Diğer (iç hat, dış-iç, transit-transfer) yolcu hizmet ücretleri halen Atatürk Havalimanı’nda uygulanan ücretlerle aynı olacaktır” dendi.

DHMI KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

“Bazı basın yayın organlarında yer alan haber ve sosyal medyadaki paylaşımlarda, “İstanbul Yeni Havalimanı’nda dış hat yolcuları için alınacak ücretlere ilişkin hatalı değerlendirmeler yapıldığından aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür. 

Haber ve paylaşımlarda ilave bir ücretten söz edilmesi gerçeği yansıtmamaktadır. Haberlerde söz konusu edilen 20 € ücret; yurtdışına çıkış yapacak yolculardan alınacak bir meblağ olup, yolcu servis ücreti olarak tanımlanmaktadır. 

Tüm dünyada havalimanlarında yolcuya verilen hizmetlerin (işletme, güvenlik vb.) karşılığında, havalimanı işletmecisi tarafından yolcu başına belli bir ücret alınmaktadır. Bu ücret, ülkeden ülkeye, hatta aynı ülke içinde meydandan meydana da farklılık göstermektedir. Son sistem güvenlik cihazları ve ileri teknoloji ile donatılmış, en üst seviyede yolcu konforunun sağlandığı İstanbul Yeni Havalimanı için yurt dışına gidecek yolculara uygulanacak olan 20 € ücret bu unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenmiş olup, yurt dışındaki birçok havalimanında da benzer ölçekte ücret uygulaması yapılmaktadır”

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" İstanbul Yeni Havalimanından Uçan Herkes 110 TL Ödeyecek! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İstanbul Yeni Havalimanından Uçan Herkes 110 TL Ödeyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda İstanbul Yeni Havalimanından Uçan Herkes 110 TL Ödeyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.