Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kız Kulesi restorasyonu sürecinde birçok sıkıntı yaşadı! Hiçbir türlü son verilemedi bu soruna

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kız Kulesi restorasyonu sürecinde birçok sıkıntı yaşadı! Hiçbir türlü son verilemedi bu soruna

ABONE OL
22 Ağustos 2023, 03:40:12

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan ancak uzun bir süredir tamamlanamayan Kuzguncuk ve Salacak sahillerindeki yürüyüş yollarının son durumu, drone ile çekilen görüntülerle ortaya kondu. Üsküdar kıyılarının dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip olmasına rağmen, İBB’nin başlattığı çalışma bir türlü tamamlanamamış durumda.

Kuzguncuk ve Salacak sahilinin büyük bir bölümü demir perdelerle kapatılarak doğa harikası manzaraların önüne geçildi. Bölgedeki yerli ve yabancı turistler, deniz manzarası seyrederken demir perde engeline takıldı. Halkın yürüyüşüne kapatılan bu iki lokasyonda, yaya trafiği dar bir alanda sıkışmış durumda.

Üsküdar, turizm sezonunda en çok yerli ve yabancı turistleri çeken ilçelerden biri olmasına rağmen, bitmeyen İBB çalışması nedeniyle adeta bir çileye dönüşmüş durumda. Birçok turiste ev sahipliği yapan bu özel bölgede, çalışmanın bitirilememesi ve ilerlememesi üzerine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de tepkisini sosyal medya hesabından dile getirdi.

Türkmen, “İBB tarafından çevresi kapatılıp 2 yıl başlamayan ‘çalışma’ ile Kuzguncuk 3 yıldır sahilsiz, parksız kalmıştı. Bu yaz da bitiyor, durum hala aynı. Salacak’ta da durum farklı değil. Aylarca çevresi kapalı, başlamadan bekleyen ‘çalışma’ yaz bitti ama bir türlü bitmiyor, ilerlemiyor. İstanbul Salacak’sız, Salacak da böyle metruk kalmış, insanın içi acıyor! Bu kadar özel bir yerde, saat 5’te paydos eden 3-4 personelle çalışma yapılır mı? Çok söyledik, yazdık, hızlandırmaya çalıştık ama olmuyor, karınca misali iş ilerlemiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Görüntülerde de açıkça görüldüğü gibi, İBB’nin bitirilemeyen çalışması nedeniyle Kuzguncuk ve Salacak sahilleri halkın manzaradan mahrum kalmasına yol açıyor. Turistlerin ve yerli halkın doğal güzellikleri gözlemlemek için geldiği bu alanlar, demir perdelerle kapatılmış durumda. Yaya trafiğinin dar bir alanda ilerlemesi ise bölgedeki turizm potansiyelini olumsuz etkiliyor.

Kelimeler: İstanbul, Büyükşehir Belediyesi, Kuzguncuk, Salacak, yürüyüş yolu, manzara, Üsküdar, turizm, İBB çalışması, tepki, Üsküdar Belediye Başkanı, Hilmi Türkmen, sahilsiz, metruk, demir perde, doğal güzellik, turist, yabancı turist, yerli turist, yaya trafiği, turizm potansiyeli.

Kaynak (Foto – Haber): https://www.star.com.tr/guncel/kiz-kulesine-ibb-cilesi-bir-turlu-bitiremediler-haber-1806227/
İçerikler yeniden haberleştirilmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments