Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
iPhone’u verimli kullanmak için ipuçları

iPhone’u verimli kullanmak için ipuçları

ABONE OL
02 Nisan 2023, 16:09:21

Eğer uzun bir süredir iPhone veya iPad kullanıyorsanız, artık kullanmadığınız veya size iyi hizmet etmeyen uygulamalar, kişiler ve ayarlarla karşılaşmış olabilirsiniz. iPhone’unuzu verimli kullanmanız için bazı ipuçlarına bu yazıda yer veriyoruz. Bu ipuçları ile bildirimlerinizi düzene koyabilir, cihazınızın saklama alanında yer açabilirsiniz.

Kullanmadığınız uygulamaları silin
Eğer kullanmadığınız uygulamaları silerseniz, iPhone’unuzda yer açabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Genel yolunu takip ederek, iPhone Saklama Alanı veya iPad Saklama Alanı seçeneğine dokunabilirsiniz. Burada cihazınızdaki uygulama, fotoğraf ve diğer dosya türlerinin ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz. Hangi uygulamaları silmeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle birlikte, cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların listesini göreceksiniz.

Kişi listesinde temizleme yapın, yinelenen kişileri silin
Eğer iPhone kullanımınızın uzun bir süresi varsa, birçok kişi bilgisi biriktirdiyseniz, kişi listenizi düzenlemeniz gerekebilir. Artık yeniden görüşmeyeceğiniz veya artık konuşmadığınız kişileri silmeniz, işe yarar. iPhone’unuz, yinelenen kişileri tespit ederek size uygun seçenekleri sunacaktır. Bu süreçte her bir kişiye göz atarak, bilgilerin güncel olduğundan emin olabilirsiniz.

Bildirim ayarlarını gözden geçirin
Bildirim ayarlarınızı düzenleyerek, hem cihazınızın pil ömrünü koruyabilir hem de dikkatınızı önemli işlerden alıkoymamış olursunuz. iOS 15 ile birlikte gelen Zamanlanmış Özet özelliği, bildirimlerinizi daha yönetilebilir hale getirebilir. Ayarlar > Bildirimler seçeneğine dokunarak, burada Zamanlanmış Özet özelliğini bulabilirsiniz. Bu özelliği kullanarak gün içinde belirli zamanlarda tüm bildirimlerinizi toplu olarak görüntüleyebilirsiniz. Uygulama bazında bildirim ayarlarını düzenlemeniz de mümkündür.

Odak modları
Odak özelliği, Apple’ın sunduğu bir diğer araçtır. Farklı etkinlikler için özel sessiz mod ayarları yapılandırmanıza olanak tanır. İhtiyaçlarınıza göre optimize edebileceğiniz önceden yapılandırılmış Odak modları da bulunur. iPhone veya iPad’inizdeki Ayarlar uygulamasını açarak, Odak seçeneğine dokunabilirsiniz. Kilit ekranında sessize alınan bildirimleri gösterme seçeneği, oldukça kullanışlıdır. Odak modları için Ana Ekran’ınızı da özelleştirebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen ipuçlarını kullanarak, iPhone’unuzu verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu ipuçları sayesinde bildirimlerinizi düzenleyebilir, cihazınızın saklama alanında yer açabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments