iPhone Xs Max’den kötü haber

Son aylarda işlerin iyi gitmediği Apple, Eylül ayında duyurduğu ve vatanımızda de satışa sunulan iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde de istediği başarıya ulaşamadı.

iPhone Xs Max’den kötü haber

Satış hedeflerini tutturamayan marka, bu modellerin üretimini iki kere azaltmıştı. Yeni haberlere göre iPhone Xs Max modelinin üretimi de yarı yarıya azaltılacak.

Apple iPhone Xs Max’in üretimini düşürebilir
Halen Türkiye’de satılan en yüksek fiyatlı telefon ünvanını elinde bulunduran (512 GB modeli 13.999 TL) iPhone Xs Max’in üretimi yarı yarıya azaltılacak. Citi Research firmasının Cuma günü yayınladığı rapora göre teknoloji devi Apple, yeteri kadar talep görmeyen ve fiyatları ancak devletimizde değil Amerika şeklinde gelir düzeyi yüksek ülkelerde bile yüksek bulunan iPhone Xs Max’in üretimini yüzde 48 oranında azaltacak. Rapordaki tahminlere bakılırsa Apple, en yeni 3 modelin 2019 üretim hedeflerini 50 milyondan 45 milyona düşürecek.

Üç yeni modelle beklediğini bulamayan, yüksek fiyatlar ve yenilik getirmemesi sebebiyle istediği satışlara ulaşamayan Apple, eski telefonu getir yenisi götür şeklinde kampanyalarla durumu kurtarmaya çalışıyor. Ancak bu fiyat ve ürün geliştirme politikası ile ne kadar başarıya ulaşmış olur o da ayrı bir konu.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

"iPhone Xs Max’den kötü haber konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone Xs Max’den kötü haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Xs Max’den kötü haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları