yükleniyor...

iPhone Windows Telefon Bağlantısı kurulumu nasıl yapılır?

iPhone ile Windows Telefon Bağlantısı Nasıl Yapılır?

iPhone sahipleri artık Windows dizüstü veya masaüstü bilgisayarları ile sorunsuz bir entegrasyon yaşayabilirler. Çünkü Microsoft, Windows 11’deki Telefon Bağlantısı uygulamasına yeni iPhone işlevleri ekledi. Bu uygulama, telefonunuzu PC’nize daha yakın bir hâle getirirken, iPhone’unuzdaki iMessage ve SMS mesajlarınızı Windows’da görmenizi, arama yapmanızı, kişilerinizi görüntülemenizi ve daha fazlasını sağlıyor.

iPhone ile Windows Telefon Bağlantısı nasıl yapılabilir? İşte adım adım anlatılan kurulum aşamaları:

1. Öncelikle Microsoft Mağazası’na gidin.
2. Telefon Bağlantısı uygulamasını arayın.
3. En ilgili sonuca tıklayın ve ardından Güncelle düğmesini tıklayın.
4. Uygulama güncellendikten sonra başlatın.
5. Windows 11 PC’nizde Bluetooth’u açın, Windows Tuşu + A’ya basın ve Hızlı Ayarlar’daki Bluetooth simgesini tıklayın.
6. Başlangıç ekranında iPhone’u seçin.
7. Telefon Bağlantısı uygulamasındaki ekrandaki yönergeleri takip ederek iPhone’unuzu Windows 11 ile Bluetooth üzerinden eşleştirin.
8. İstendiğinde, QR kodunu tarayın ve kodların eşleştiğini doğrulayın.
9. Telefon Bağlantısı uygulamasında belirtildiği gibi iPhone’unuzda ek izinleri verin.
10. Eşleştirme tamamlandığında, PC’nizden bir çağrı yapmak için Aramalar’ı tıklayın. Mesajlar’ı tıklayın ve ardından uygulamanın üstündeki defter simgesini tıklayarak yeni bir mesaj başlatın. Uygulamanın sol tarafında Bildirimler’i de göreceksiniz.

iPhone için Telefon Bağlantısı’na erişimini tamamladınız. Ancak, şu an için uygulamanın işlevselliği biraz sınırlı kalıyor. iMessage veya SMS üzerinden resim gönderemezsiniz ve Telefon Bağlantısı’nda göreceğiniz tüm mesajlar, PC’nizde başlattığınız mesajlar olacak. Ayrıca PC’nizden grup mesajlarına katılamaz veya grup mesajları gönderemezsiniz. Microsoft, Telefon Bağlantısı’nı geliştirmek için sürekli çalıştığını belirtiyor ve zamanla daha fazla işlev görebilirsiniz.

Sonuç olarak, bu yenilik, iPhone kullanıcılarının Windows 11 PC’leriyle daha sorunsuz bir entegrasyon yaşamasına yardımcı olacaktır. Özellikle birden fazla cihaz kullanmayı sevenler için, iPhone’larının ve Windows bilgisayarlarının daha uyumlu hale gelmesi büyük bir kolaylık sağlayacaktır. iPhone mesajlarına ve çağrılarına bilgisayarınızdan erişim sağlayabilmeniz, verimliliği artıracak ve yaşamı daha basit hale getirecektir.

Unutmayın, Telefon Bağlantısı uygulamasını kullanarak iPhone’unuzu Windows’a bağladığınızda, verileriniz güvende olur ve yalnızca iOS cihazınız ve Windows PC’niz arasındaki bir iletişim kuruluşunu sağlar.

iPhone Windows Telefon Bağlantısı kurulumu nasıl yapılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone Windows Telefon Bağlantısı kurulumu nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek American Horror Story Izle Isparta Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler subdomain mi klasör mü gta 6 sistem gereksinimleri nick oluşturucu Bilgi Doktoru nabızdan hamilelik testi 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor