SONRAKİ
Google Index Silme Google Index Silme
ÖNCEKİ
20XX Sistem Gereksinimleri 20XX Sistem Gereksinimleri
4401
1630 0

iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler

iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
Yazar: Aybala Bengisu Önür

1 Ağustos 2020

Yakın zamanda birinden iPhone hediye aldıysanız, eski iPhone ‘unuzu en iyi fiyata satmanın en iyi yolunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu kılavuz bu süreçte size yardımcı olabilir.

Telefonunuzu yedekleyin

Kimsenin size ait özel bilgilere ulaşmasını istemezsiniz. Bu yüzden de telefonunuzu temizleyeceğiniz için, önce, yedeklemek isteyebilirsiniz. İCloud’a, dizüstü bilgisayarınıza veya diğer yerel / bulut depolama alanlarına kaydedilmiş tüm verilerinizin güncel bir yedeğine sahip olduğunuzdan emin olun. iPhone iCloud ayarlarınızda iCloud Yedekleme açıksa ve yedeklemek istediğiniz her şeyi seçtiyseniz, tüm verilerinizi yeni bir telefona aktarmanızı kolaylaştırır. Ayrıca telefonunuzu dizüstü bilgisayarınızdaki iTunes aracılığıyla yedekleyebilir ve verilerinizi oradan içe aktarabilirsiniz.

Telefonunuzu temizleyin

Tüm verilerinizin saklandığından emin olduğunuzda, telefonunuzu temizlemenin zamanı geldi. “ iPhone ‘umu Bul” özelliğini devre dışı bırakın ve Apple Watch’unuz da dahil olmak üzere telefonunuzdaki tüm cihazların eşleştirmesini kaldırın. Apple Kimliğinizden çıkış yapın ve SIM kartı telefondan çıkarın. “Ayarlar”> “Genel” e giderek telefonunuzu temizleyin. “Sıfırla” ya dokunun ve ardından “Tüm İçeriği ve Ayarları Sil” i seçin.

Temizle

Telefonunuzu satmayı düşünmeden önce, telefonun en iyi şekilde göründüğünden emin olmanız gerekir. Kasayı veya herhangi bir çıkartmayı çıkarın ve telefonu satarken görmeniz gereken çizikler veya oyuklar da dahil olmak üzere görebileceğiniz hasarı değerlendirin. Ardından, ekran silme veya ekran temizleyici kullanarak telefonunuzu temizleyin.

Telefonunuzun fotoğraflarını çekmek de iyi bir fikirdir. Telefonu çevrimiçi satarken giriş için onlara ihtiyacınız olacak. Ayrıca, alıcının daha fazla hasar bildirmesi durumunda da kullanışlıdır.

iPhone

Telefonunuzun Değerini Tahmin Edin

Telefonunuzun ne kadar değerli olduğunu bulmanın iyi bir yolu, Swappa, eBay, Craigslist veya r / Phoneswap, r / Appleswap ve r / Hardwareswap gibi satış sitelerini kullanmak için diğer kullanılmış telefonların ne fiyatta olduğunu görmek. Aramanızı sizinkiyle aynı durumdaki telefonlar için filtreleyecek şekilde ayarlayın ve fiyatınızı buna göre ayarlayın.

Telefonunu sat

Telefonunuzu satabileceğiniz çeşitli yerler vardır. Örneğin, Swappa, telefonun fiyatına bağlı olarak satıcıdan ziyade alıcıdan bir ücret alır. Bununla birlikte, Swappa, satıcı doğrudan nakliye şirketine ödeme yapmaktan sorumlu olduğundan, nakliye ücretlerini belirlediğiniz fiyata dahil etmenizi önerir.

eBay , giriş türüne bağlı olarak size 50 ücretsiz giriş sunar. Ancak bundan sonra giriş başına size 35 sente mal olur. eBay ayrıca satıcıya öğenin fiyatının belirli bir yüzdesini tahsil eder. Facebook Marketplace de bir seçenektir veya Facebook’un alış / satış gruplarından birine katılabilirsiniz. Hem Facebook Marketplace hem de Craigslist, telefonunuz için listeleri ücretsiz olarak yayınlamanızı sağlar.

iPhone hakkında merak edilenler

Yedekleme yapmak neden önemli?

Verilerinizin kaybolmasını istemiyorsanız yedekleme yapmak oldukça önemlidir.

Telefonumu satmak gereken fiyatı öğrenebilir miyim?

Telefonunuzun ne kadar değerli olduğunu bulmanın iyi bir yolu, Swappa, eBay, Craigslist veya r / Phoneswap, r / Appleswap ve r / Hardwareswap gibi sitelerdir.

Telefonumu internetten satabilir miyim?

İnternetten satış yapmanız mümkündür.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Biletix Satış Noktalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Biletix Satış Noktalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.