SONRAKİ
Google Pixel 6 Pro hakkında bazı söylentiler gelmeye başladı Google Pixel 6 Pro hakkında bazı söylentiler gelmeye başladı
ÖNCEKİ
MSI MSIology Sanal Etkinliğinde yepyeni 11.Nesil ® H serisi laptopları sergiledi. MSI MSIology Sanal Etkinliğinde yepyeni 11.Nesil ® H serisi laptopları sergiledi.
8367
3099 0

İphone Telefon Ekran Değiştikten Sonra Randıman Verir Mi?

İphone Telefon Ekran Değiştikten Sonra Randıman Verir Mi?
Yazar: Furkan YURDAKUL

21 Mayıs 2021

Apple, dünyaca ünlü teknoloji firmaları arasında yer almaktadır. Öyle ki üretmiş olduğu İphone telefon modelleri de günümüzde çok büyük bir kitle tarafından aktif olarak kullanılıyor. Hem yüksek güvenlik önlemleri hem de dayanıklılığıyla dikkatleri üzerine çeken İphone telefonlar, kimi zaman kullanıcı hatalarından kaynaklı nedenlerden dolayı arızalanabilmektedir. Özellikle de ekran gibi önemli parçalarda meydana gelen arızalarda, teknik servisler genel olarak parça değişimi önermektedir. Peki İphone telefon ekran değiştirdikten sonra randıman verir mi? İphone orijinal ekran ile yan sanayi ekran arasındaki farklar nelerdir? İşte detaylar…

 İphone telefonlarda parça değişimi konusunda çok dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü Apple firmasının kesinlikle yedek parça satışı yoktur. Bu nedenle de Apple teknik servisi dışında yapılan değişimlerde kullanılan parçalar orijinal değildir. Orijinal Apple ekranlarının kendisine has özellikleri bulunuyor. Her şeyden önce kalite ve performans bağlamında standartlara uygun tasarlanarak, test edilerek üretilmişlerdir. Orijinal İphone ekranlarında sezgisel ve de hassas multi touch özelliği bulunur. Aynı zamanda yüksek parlaklık, renk doğruluğu, beyaz dengesi, Night Shift, Haptic Touch ve True Tone özellikleri yer alır. Bu nedenle yan sanayi ürünlerle İphone ekranının değiştirilmesi çok sağlıklı değildir. Kullanım açısından çok büyük bir sıkıntı yoktur ancak bir süre sonra dokunmatik ekranda ciddi sıkıntılar ya da ekran aydınlatmasında önemli farklılıklar söz konusu olabilmektedir.

İphone Kırık Ekranı

İphone Ekran Çeşitleri


İphone ekran değişimlerinde 3 farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlar;

  • Orijinal İphone Ekranı
  • Yan Sanayi İphone Ekranı
  • Yenilenmiş İphone Ekranı

Orijinal İphone ekranı, sadece Apple teknik servisi tarafından takılabilmektedir. Yani yedek parça olarak temin edilmeleri mümkün değildir. Yan sanayi İphone ekranları ise orijinal ekranlara göre çok daha ucuzdur. Ancak kaliteli farklılık gösterebilir. Ayrıca telefonda performans bağlamında ciddi farklar yaratmaktadırlar. Yani dokunmatik akışkanlığı orijinal ekranlardaki gibi olmamakla birlikte, renklerin canlılığında da ciddi farklılıklar ortaya çıkacaktır. Teknik servislerde A kalite olarak sunulan ekranlarda dahi aynı sorunlar söz konusudur. Yenilenmiş İphone ekranlar, ön camın ve de plastik çerçevesi değişerek yenilenen ekranlar olarak tanımlanır. Ana LCD orijinal olduğundan, orijinale en yakın ekran olduğunu söylemek mümkündür.

iPhone Ekranının ön kısmı ve ekranı

Orijinal ve Yan Sanayi İphone Ekranı Arasındaki Farklar


Uzun yıllar boyunca Apple kullanmış kişilerin orijinal ve yan sanayi İphone ekranlarını ayırt etmeleri çok daha kolaydır. Ancak iyi bir kullanıcı değilseniz ne yazık ki aradaki farkı net olarak görmeniz mümkün değildir. Orijinal ve yan sanayi İphone ekran arasındaki en önemli fark, renklerin doygunlukları ve dokunmatik akışkanlığıdır. Bunun için öncelikle ekran açıkken renk tonlarını gözden geçirin. Aynı işlemi İphone ekranı kapalıyken de yapabilirsiniz. Eğer ekran orijinal ise simsiyah görünecek, yan sanayi ise de grimsi bir ton ortaya çıkacaktır.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" İphone Telefon Ekran Değiştikten Sonra Randıman Verir Mi? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İphone Telefon Ekran Değiştikten Sonra Randıman Verir Mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda İphone Telefon Ekran Değiştikten Sonra Randıman Verir Mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.