yükleniyor...

iPhone Tarafında Büyük İddia !

Nikkei kaynaklı yeni gelen bir rapora göre Apple, iPhone’ları artık 3 yılda bir önemli revizyon ve değişimlerle donatacak. Bu stratejinin iPhone 6 ile beraber devreye sokulduğu iddia ediliyor.

image

Yaklaşık 3 ay sonra piyasaya çıkması beklenen iPhone 7’nin sızıntılarla beraber iPhone 6 serisinden çok farklı olmayacağını sizlere duyurmuştuk. Özellikle donanımsal anlamda yenilikler içerecek olan seride, iPhone 6 tarafında sevilmeyen bazı yerlere küçük dokunuşlar gerçekleştirilecek. Nikkei tarafından yayınlanan rapora göre Apple, iPhone modellerinin piyasaya sürülme döngüsünü, her üç yılda bir büyük yükseltmeler sunulacak şekilde değiştirmiş durumda.

Yani anlayacağımız şey şu ki iPhone 6-6S-7 Aynı tasarım hatlarına sahip olacak ve 3 yıllık döngüler halinde ilerleyecek bu . Geçen senelerdeki telefonlara benzemesini istemiyorsanız telefonunuzun, gelecek seneyi beklemeniz gerekiyor. Bu gerçekten tartışılacak bir karar , başarıya ulaşan bir döngünün değişmesi belki de başarısızlığa doğru açılan bir kapı olabilir.

image

Şirketler inovasyon konusunda birbirleriyle yarışırken ve özellikle de Samsung gibi rakipleri daha yenilikçi ürünler çıkarmayı sürdürürken Apple, son birkaç yıldır duraklama dönemine girmiş durumda. Örneğin Galaxy S7 su geçirmezlik, kablosuz ve hızlı şarj gibi henüz iPhone’larda mevcut olmayan özelliklerle birlikte geliyor. Apple üç yılda bir büyük yükseltmeler yapmayı beklerken rakipleri yeni özellikler sunmaya devam ederlerse, potansiyel iPhone alıcıları gemiden ayrılarak bir Android cihaz satın alabilirler. Bu nedenle karar çok büyük riskler içeriyor.

Bu aynı zamanda Apple’ın teknoloji gelişmesini yavaşlatarak kullanıcılarının Apple ile ilgili düşüncelerini değiştirmesine yol açabilir. Eski efsanevi lider Nokia’nın felsefesi de buydu ve bugüne baktığımızda Nokia yok olmuş durumda. Bu yüzden Apple acilen bu olaya bir el atmalı.

Mert Büyük ~Technosfer~

 

iPhone Tarafında Büyük İddia ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone Tarafında Büyük İddia ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla