yükleniyor...

iPhone SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone SMS engelleme işlemi, kullanıcıların rahatsız edici mesajları engellemelerine olanak tanır. Bu özellik, uygun bir şekilde yapılandırıldığında, spam mesajları, istenmeyen reklamları ve hatta tehditleri filtreleyebilir. iPhone SMS engelleme nasıl yapılır diye merak edenler için, cihaz ayarlarında bulunan engelleme seçeneği ile kolayca yapılandırılabilir. Böylece, belirli numaralardan veya bilinmeyen numaralardan gelen mesajları engelleyebilirsiniz. Bu işlem, kullanıcıların mesajlaşma deneyimlerini daha kontrollü ve güvenli hale getirmelerine yardımcı olur.

iPhone’da SMS Engelleme ve Korunma

Spam SMS Nedir?

Bir spam SMS, genellikle toplu olarak gönderilen istenmeyen mesajlardır. iPhone’lara bilinmeyen numaralardan veya otomatik çeviriciler tarafından gönderilen robot metinleri olarak gelirler. Bu SMS’ler genellikle bir ürünün veya hizmetin tanıtımı için gönderilir ve çoğu zaman zararsızdırlar. Ancak bazı spam SMS’ler kimlik avı için kullanılarak kişisel verilerinizi toplamak için gönderilirler. Kişisel bilgilerinizi herhangi bir numaradan isteyen mesajları engellemek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

iPhone Spam SMS Geldiğinde Yapılması Gerekenler

  • Bağlantıları Açmayın: Güvenilir bir kaynaktan gelmediği sürece SMS’te bulunan bağlantıyı asla açmayın. Bu şekilde, verilerinizi çalan veya cihazınıza reklam yazılımı veya başka kötü amaçlı yazılımlar bulaştıran pharming web sitelerindeki bağlantılara tıklamanızı engelleyebilirsiniz.
  • Kişisel Bilgilerinizi Koruyun: Resmi şirketler, adres, hesap şifresi veya kimlik numarası gibi hassas bilgilerinizi SMS yoluyla istemezler. Kişisel verilerinizi gizli tutarak kimlik hırsızlığının kurbanı olma riskinizi azaltabilirsiniz. Kişisel verilerinizin istendiği spam SMS mesajlarını hemen bildirin.

iPhone Spam SMS Engelleme Yolları

Bilinmeyen Numaradan Gelen SMS’leri Engelleme: iPhone’larda bilinmeyen numaralardan gelen SMS’leri engelleyebilirsiniz. Böylece, yasa dışı bahis sitelerinden veya ticaret firmalarından gelen spam SMS’lerini almazsınız. Ayrıca, belirli bir kişiden gelen SMS’leri de engelleyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun ayarlarını kullanabilirsiniz.

Bilinmeyen Numaradan Gelen SMS’leri Engelleme

  • iPhone’unuzdan Ayarlar’ı açın ve Mesajlar seçeneğine dokunun.
  • Mesaj Filtreleme başlığı altındaki Bilinmeyenleri Filtrele’nin yanındaki kaydırıcıya dokunarak özelliği etkinleştirin.

Belirli Bir Kişiden Gelen SMS’leri Engelleme

  • Mesajlar yazışmasına gelip, kişinin adına veya numarasına dokunun.
  • Ardından Bilgi seçeneğine dokunun ve Bu Arayanı Engelle’ye dokunun.

e-Devlet ile SMS Engelleme

e-Devlet aracılığıyla istenmeyen SMS’leri engelleyebilirsiniz. Bu işlem en az diğer yöntemler kadar etkilidir. Bunun için şu işlemleri takip edin:

  • e-Hizmetler yazılı kısma tıklayın ve Telekomünikasyon yazılı k

iPhone SMS Engelleme Nasıl Yapılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone SMS Engelleme Nasıl Yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Horse At Yarışı Tahminleri Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Eczaneler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü mastika rakı fiyatı rakı fiyatları gta 6 sistem gereksinimleri tarhana ekşi olursa ne yapılır