yükleniyor...

iPhone Satışları Durma Noktasına Geldi!

Apple CEO’su Tim Cook tarafından açıklanan 2017 yılı ikinci çeyrek mali sonuçlarına göre iPhone satışlarında ciddi bir azalma var. Bu durum hakkında Tim Cook ilginç bir yorum yaptı.

Apple CEO’su Tim Cook tarafından açıklanan 2017 yılı ikinci çeyrek mali sonuçlarına göre iPhone satışlarında ciddi bir azalma var. Bu durum hakkında Tim Cook ilginç bir yorum yaptı.

Apple bugün basın karşısında 2017 yılının ikinci çeyrek mali rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre Apple bu yıl geçtiğimiz yıla göre çok daha fazla gelir elde etmiş durumda. Apple CEO’su Tim Cook bu durumdan memnun gözükse de iPhone satışlarında yaşanan düşüş şirketi huzursuz etmekte.

Tim Cook bu düşüşün sebebini ilginç bir yorumla dile getirdi. Apple’ın onuncu yılına özel hazırladığı yeni iPhone 8 modeli iPhone 7 tanıtılmadan önce gündeme oturmuştu. İlk olarak bahsi geçtiğinden beri iPhone 8 hakkında bir çok analist raporu yayınlandı. Tim Cook yaptığı açıklamada bu raporlardan rahatsız olduğunu dile getirdi.

Tim Cook satın alma istekleri üzerine yapılan anketler hakkında konuştu. Anketleri çok detaylı bir şekilde incelemediğini ve  iPhone satışlarının çok fazla etkilendiğini gördüğünü belirten Cook, bu satış miktarındaki azalmanın hakkında pek çok söylenti çıkan ve çıtayı onuncu yılına özel yeni tasarım ve özelliklere sahip olacağı için yükselten iPhone 8 modelinden dolayı olduğunu söylüyor.

Apple, yeni çıkaracağı ürünler hakkında biraz daha gizlilik sınırını arttırarak çalışmaya başlamış olmasına rağmen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin daha piyasaya sürülmeden iPhone 8 hakkında sızıntılar yaşanması hâlâ uygulamada bir eksik olduğunu gösteriyor. Her zaman olduğu gibi sonbahar dönemlerinde tanıtılması beklenen iPhone 8 modelinin çerçevesiz OLED ekrana sahip olacağı, ekrana gömülü bir Touch ID’si bulunacağı, cam bir gövde ve ayrıca yüz tanıma ve iris tarama özelliklerinin de bulunması bekleniyor.

iPhone Satışları Durma Noktasına Geldi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone Satışları Durma Noktasına Geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla