yükleniyor...

iPhone Hesap Makinesi Geçmişi Nasıl Görülür?

iPhone hesap makinesinde yapılan matematik işlemlerinin geçmişini nasıl görüntüleyebileceğinizi merak ediyor musunuz? Bu yazımızda size iPhone hesap makinesi geçmişi nasıl görülür sorusunun cevabını vereceğiz. Artık yapmış olduğunuz matematik işlemlerinin kaydını tutabileceksiniz. iPhone hesap makinesi geçmişi, son işlemlerinizi kontrol etmenizi ve hataları düzeltmenizi kolaylaştırır. İşte iPhone hesap makinesi geçmişini görüntülemenin kolay adımları!

iPhone Hesap Makinesi Geçmişi Görme Yöntemleri

iPhone’da bulunan hesap makinesi, çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Birçok sayı ile işlem yaptıktan sonra geri dönüp tekrar kontrol etmek durumunda kalabilirsiniz. Her yeni bir işlem yaptığınızda, hesap makinesi belleği sürekli olarak temizlenir. Yine de iPhone’da hesap makinesi geçmişi bazı yöntemlerle birlikte görülebilir.

Hesap Makinesi Uygulaması ile iPhone Hesap Makinesi Geçmişi Görme

iPhone’da hesap makinesi ile geçmişte yapılan işlemleri görmek için şu adımları izleyin:

  • iPhone’unuzda hesap makinesi uygulamasını açın.
  • Şimdi üzerine birkaç saniye boyunca basılı tutun.
  • Açılır menüden Sonucu Kopyala‘yı seçin.
  • Bunu yaptığınızda en son hesaplama sonucunu görmüş olacaksınız.
  • Hesap makinesi uygulamasında parmağınızı sonucun üzerine getirin. Herhangi bir işlemi kopyalamak için Kopyala‘ya dokunun.

Bellek Geri Çağırma İşlevi

Standart hesap makinelerine benzer şekilde iPhone’unuzdaki Hesap Makinesi uygulamasının da bir hafıza işlevi bulunmaktadır. Bu hafıza, bir numarayı hafızanızda saklamanıza, onu daha sonra geri çağırmanıza veya değiştirmenize olanak sağlar. Hesap Makinesi uygulamasının hafızasına ulaşabilmek için özelliği Bilimsel modda kullanmanız gerekir.

Bunu yapmak için öncelikle Dikey Yön Kilidi‘nin kapalı olduğundan emin olun (Kontrol Merkezi’nde bulunur). Ardından Hesap Makinesi uygulamasını açın ve iPhone’unuzu yatay moda döndürün. Bunu yaptığınızda ‘m+‘ seçeneğini göreceksiniz. Daha sonra bir numarayı kaydetmek istediğinizde sadece ‘m+‘ yazılı kısma dokunun. Bunu yaptığınızda ‘mr’ seçeneğini vurgulamış olduğunuzu fark edeceksiniz. Kaydedilen numarayı geri çağırmak isterseniz bunun üzerine dokunabilirsiniz. Kaydedilen numarayı sıfıra sıfırlamak içinse ‘mc‘ yazılı seçeneğe dokunun. ‘m+‘ ve ‘m-‘ seçenekleri, o an kayıtlı numaraya toplama veya çıkarma işlemleri yapmanızı sağlar. Varsayılan hesap makinesine geri dönmek için telefonunuzu tekrar Portre Modu‘na döndürün.

Calculator with History ile iPhone Hesap Makinesi Geçmişi Görme

App Store’da, iPhone’daki hesap makinesi geçmişinin kaydını tutarak gösteren bir uygulama mevcut. Calculator with History, tam da istediğiniz işlemi yapabilmenizi sağlıyor. Aslında bu işi yapan başka uygulamalar da mevcut fakat Calculator with History, içlerinden bir adım öne çıkıyor. Uygulamayı şuradaki bağlantıdan iPhone’unuza yükleyebilirsiniz.

Ekranı Kaydederek iPhone Hesap Makinesi Geçmişi Görme

Bunun için bir uygulama yüklemek istemediğinizi ve yalnızca birkaç hesaplama için geçmişe ihtiyacınız olduğunu varsayalım. Böyle bir durumda hesap makinesini kullandığınız sırada ekran kaydı alabilirsiniz. Bunun pek de ideal bir seçenek olmadığını kabul ediyoruz. Ancak daha sonra hesap makinesi ile yaptığınız tüm işlemleri görüntüleyebilmenizi sağlar. iPhone’da ekran kaydı alma işlemini yapabileceğiniz bazı yöntemlerden bahsettiğimiz makaleye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu yöntemlerle iPhone’unuzdaki hesap makinesi geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Fakat, herhangi bir problem yaşamamanız için iPhone’unuzu düzenli olarak güncellemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca hesaplamalarınızı doğru ve dikkatli bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz!

iPhone Hesap Makinesi Geçmişi Nasıl Görülür? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone Hesap Makinesi Geçmişi Nasıl Görülür? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss Nöbetçi Eczaneler dijital platform ne demek too many requests ne demek instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir yapılacaklar listesi uygulama mastika rakı fiyatı nick oluşturucu tarhana ekşi olursa ne yapılır 52 hafta kaç ay