yükleniyor...

iPhone Çökertmek Çok Kolay

Bir güvenlik araştırmacısı Twitter üzerinden yayınladığı bilgiye göre iPhone çökertmek için 15 satırlık bir kodun yeterli olacağını belirtiyor.

Siber güvenlik son zamanlarda en önemli konu haline gelmeye devam ediyor. Bir güvenlik araştırmacısı Twitter üzerinden yayınladığı bilgiye göre iPhone çökertmek için 15 satırlık bir kodun yeterli olacağını belirtiyor.

Güvenlik açıklarının bulunması son zamanlarda birçok insan tarafından ilgileniliyor. Birçok firma da kendi sistemleri içerisindeki güvenlik açığını bulan kişilere çeşitli ödüller verebiliyor. Sabri Haddouche adında bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan bir tweette iPhone veya iPad modelleri için bir güvenlik açığı olduğu bildirildi. 15 satırlık bir kod yardımıyla iPhone veya iPad ürünlerinin çökertilmesi mümkün hale geliyor.

Sabri Haddouche tarafından keşfedilen bu güvenlik açığı ile veri çekmek şu an için mümkün gözükmüyor. Güvenlik araştırmacısının verdiği bilgiye göre mobil cihazınızın çökmesi veya yeniden başlatılması kötü bir durum olabilir ancak bu kod ile cihaza çok büyük zararlar verilemiyor.

15 satırlık bu kod yapısı Safari tarafından kullanılan tarayıcı motoru WebKit’te yer alan bir açıktan faydalanıyor. Bu kod yapısının şu an için iOS 7 ve üzeri işletim sistemlerini kullanan cihazlarda başarılı olduğu biliniyor.

Apple tarafından bu yaşanan sorunun kısa sürede çözülmesini temenni ediyoruz.

iPhone Çökertmek Çok Kolay konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone Çökertmek Çok Kolay ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.