yükleniyor...

İPhone 8'in Boyutları Nasıl Olacak?

Gün geçmiyor ki iPhone 8 hakkında yeni bir sızıntı ile karşılaşmayalım. Donanımı ve tasarımı neredeyse tamamen sızdırılmış olan iPhone 8’in bu kez ise boyutlarının nasıl olacağı ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Gün geçmiyor ki iPhone 8 hakkında yeni bir sızıntı ile karşılaşmayalım. Donanımı ve tasarımı neredeyse tamamen sızdırılmış olan iPhone 8’in bu kez ise boyutlarının nasıl olacağı ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Bakalım diğer iPhone modelleriyle arasında nasıl farklılıklar var?

Yeni iPhone bizlere eşsiz bir ekran deneyimi sunacağa benziyor. Zira gelen yeni bilgilere göre telefonun kasa boyutu iPhone 7’den büyüki iPhone 7 Plus’tan ise küçük. Ancak ekran kasa oranı zirveye oynayacak olan cihazın ekran boyutu ise iPhone 7 Plus’tan bile büyük olacak.

Yeni iPhone modeline bakıldığında Apple’ın geççmiş modellerde bu kadar kalın çerçeveleri neden yaptığını sorgulamadan edemiyor insan. Bununla birlikte parmak izi okuyucusunun cihazın arkası yerine ekrana stabil edilmesi de en azından görsellik açısından tatmin edici duruyor. Cihazların boyut karşılaştırması ise şu şekilde:

  • iPhone 7, 138.3 x 67.1 x 7.1 mm
  • iPhone 7 Plus 158.2 x 77.9 x 7.3 mm
  • iPhone 8 143.59 x 70.94 x 7.57 mm

Paylaşılan diğer bir görselde ise yeni iPhone modeli Galaxy S8 ve S8+ ile karşılaştırılmış. Görünen o ki iPhone 8’in piyasaya çıkmasıyla beraber piyasa bir hayli kızışacak. Apple’ın yıllardır süregelen yüksek fiyat politikasına devam edeceğini de göz önüne alarak Türkiye’de kullanıcıların hangi cihazlara yöneleceğini kestirmek yinede pek mümkün görünmüyor.

İPhone 8'in Boyutları Nasıl Olacak? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İPhone 8'in Boyutları Nasıl Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla