yükleniyor...

iPhone 8 Ekran Boyutu Sızdırıldı

Apple’ın bu yıl için odaklanılan telefonu iPhone 8 ekran boyutu sızdırıldı. Yeni iPhone modeline ait detaylar haberimizde.

Son bir aydır iPhone 8 modeline ait sızıntı haberlerine bir yenisi daha eklendi. Son gelen sızıntı haberlerinden Apple’ın bu sene üç farklı renk seçeneği ile yeni iPhone cihazlarını çıkaracağı söylenmişti.

Yeni çıkan sızıntı bilgilerine göre teknoloji devi Apple’ın iPhone 8 modellerini üreteceği ekran boyutları sızdı.

iPhone 8 Ekran Boyutu Ne Kadar Olacak?

iPhone 8 ekran boyutu

Sızdırılan rapora göre Apple, iPhone 6, iPhone 6S ve iPhone 7 modellerinde kullandığı 4,7 ve 5,5 inç boyutlarında iki ayrı telefon çıkarma alışkanlığına son veriyor. Raporda 5,0 – 5,5 – 5,8 inç boyutlarında 3 ayrı iPhone 8 versiyonu tanıtılacağı bahsediliyor. Tanıtılacak bu cihazlardan 5,0 ve 5,5 inç olanlarının diğer iPhone modellerinde olduğu gibi LCD ekrana sahip olacağını bildiriliyor.

Ancak normalden farklı boyutlarda olan 5,8 inçlik iPhone 8 modelinde gelişmiş teknik özellikler haricinde OLED ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Apple bu atağıyla beklendiği gibi çıkaracağı tüm cihazlarda OLED ekran kullanmayacak. OLED ekrana sahip olacak yalnızca bir tane üst düzey telefon piyasaya çıkaracak.Aynı raporda 5,0 inçlik modelin iyi bir ekran-kasa oranı olacağı belirtiliyor.

iPhone 8 Ekran Boyutu Sızdırıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone 8 Ekran Boyutu Sızdırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla