yükleniyor...

iPhone 7 ve 7 Plus'ın Kamera ve Pil Özellikleri Belli Oldu!

Yeni iPhone’ların tanıtım tarihine az bir zaman kala bu kez cihazların merak uyandıran batarya boyutu ve kamera özellikleri sızdırıldı. Geçtiğimiz yıla göre batarya boyutunda artış gözlenen cihazların özelliklerine bir göz atalım.

Apple-iPhone-6-Plus

Apple’ın 3.5 mm’lik kulaklık girişini çıkarak batarya boyutunda artırıma gideceği uzun zamandır söylenenler arasındaydı. Tanıtım tarihine kısa bir süre kala gelen yeni sızıntılarda bunu doğruluyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan iPhone 6s modelinde kullanılan 1715 mAh’lik batarya, iPhone 7’de 1960 mAh boyutuna çıkarılacak. Diğer bir yandan iPhone 6s Plus’ta kullanılan 2750 mAh’lik batarya yerine de 2910 mAh’lik batarya tercih edilmiş. Yenilenen işlemci ve yeni İOS sürümü ile birlikte pil kullanım ömrünün daha da artacağı bir gerçek.

iphone 7

Diğer bir yandan kamera kısmına gelecek olursak çift kamera özelliğini bu yıl getiren Apple bu özelliğini yalnızca iPhone 7 Plus’ta kullanacak. Ancak iPhone 7’lerin kamerası da güçlü özelliklerde olacak. Herkes iki cihazda da kamera lensi olarak f/1.9 diyafram açıklığına sahip lensler kullanılacak. Geçtiğimiz yıl f/2.2 lensli kameralarla bile gayet iyi sonuçlar alan Apple’ın bu yıl fark yaratabilir.

Gelişmiş yeni kamera ve daha büyük batarya boyutuyla bu yıl iPhone 7 ve 7 Plus’ın nasıl sonuçlar alacağını merakla bekliyoruz.

Utku Can Barut – Technosfer

iPhone 7 ve 7 Plus'ın Kamera ve Pil Özellikleri Belli Oldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone 7 ve 7 Plus'ın Kamera ve Pil Özellikleri Belli Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru American Horror Story Izle Nöbetçi Noterler Nöbetçi Eczaneler Adana Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü gl hf ne demek Bilgi Doktoru 1997 doğumlu kaç yaşında olur