yükleniyor...

iPhone 7 Bataryası Sızdırıldı !

iPhone 7’nin en çok beklenen taraflarından biriside batarya tarafı. Bataryada kullanıcılar artık büyük bir yenilik istiyor ve artık şu iPhone kullanıcılarının priz arama esprisinin ortadan kalkmasını istiyor. Peki batarya boyutu ne kadar, selefine göre ne kadarlık artış var. Detaylar haberimizde..

image

iPhone 7’de büyük değişimler olması bekleniyor yeni bir seri olduğu için. Bunlardan biriside batarya tarafında yaşanması bekleniyordu. iPhone 6S’e göre daha büyük bataryayla gelmesi beklenen telefon sızıntılara göre bakalım nasılmış ?

image

iPhone 6S’de 1715 Mah , iPhone 6S Plus’da 2750 Mah batarya bulunuyor mevcut durumda. Tabiki her şey Mah değerinden anlaşılmıyor uygulama optimizasyonları, yazılım donanım arasındaki uyum ve tabiki işlemcinin çalışma prensibi çok önemli bir şekilde batarya konusunu etkiliyor. A10 işlemcisiyle geleceği tahmin edilen telefonda eski nesle nazaran daha çok pil tasarruflu bir işlemci geleceğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

Yukarıda gördüğünüz görseldeki sızıntıya göre iPhone 7 1735 Mah batarya ile, iPhone 7 Pro ise 2810 Mah batarya ile gelecek. Gördüğünüz üzere hemen hemen aynı miktarlar. Özellikle Plus tarafında batarya çok iyi değere sahip. 60 mah artışla daha da iyi olacaktır fakat iPhone 7 tarafında hala belirsiz durumlar.

Fakat yinede en az 2bin Mah’lık batarya beklerdik iPhone 7’de . Apple bildiğimiz üzere donanım konusunda bonkör bir firma değil kullanıcılar çok şikayetçi değilse pek bir değişim yapmıyor bu gibi konularda.

Mert Büyük

www.technosfer.com

iPhone 7 Bataryası Sızdırıldı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone 7 Bataryası Sızdırıldı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla