yükleniyor...

iPhone 6s Satış Başarısı

Apple, Amerika’da hız kesmeden satışlarına devam ediyor. Kantar Worldpanel firmasının yayınladığı istatistiklere göre iPhone 6s satış başarısı oldukça iyi durumda.

Bilindiği üzere iPhone 6s yeni nesil bir parmak izi tarayıcısına sahip. Ve bunun yanında olağan üstü bir kamera donanımı mevcut. Telefonun sahip olduğu diğer özelliklere bakınca aslında iPhone 6’dan pek farkı bulunmuyor. Ancak Apple yetkilileri iPhone 6s modellerinin, iPhone 6 ailesinin düzeltilmiş versiyonları olarak çıkarıldığını belirtiyor.

iphone 6s plus satış başarısı

iPhone 6s Başarı Durumu

Analistlerin topladığı satış rakamları verilerine göre Mayıs, Haziran veTemmuz aylarında yapılan satışlarda geçtiğimiz aylarda Apple tarafından çıkarılan iPhone SE modeli %5 satış performansı ile Amerika’da ilk üçe girmeyi başardı. Bu başarıyı %9 ile Samsung Galaxy S7 ve %11’lik en yüksek satış başarı oranı ile iPhone 6S modeli devam ettiriyor. Ve birinci sıraya yerleşmeyi sağlıyor.

Bu verilere bakarak görülüyor ki bir çok insan iPhone SE modelini satın alsa da bu onu üçüncü sıraya yerleştirmiş durumda. Ancak genel anlamda iPhone SE satışlarına baktığımız zaman başlangıç fiyatı 400 dolar olan modellerle birlikte çıktığı zamandan günümüze kadar 50 bin dolar civarında satış yapmış bulunmakta.

se1

Son üç yılda çıkarılan iPhone modellerine baktığımız zaman tasarım konusunda herhangi bir yenilik görmesek de iç donanımı ile eksikleri kapatarak ilerlemeye devam ediyor. Bu sayede istediği satış başarılarını elde etmeye devam ediyor. Kantar Worldpanel tarafından yapılan bir istatiğe bağlı olarak iPhone6/6 Plus modelleri bu yıl % 29 ihtimalle güncelleme alacak. Apple’daki beklenti ise iPhone 6 modeline üçüncü yükseltmeyi yapmadan bırakmamak.

Ancak bu politikanın değişimi iPhone 7 modellerine de bağlı olacak. Eğer istediği başarıyı bu modellerde de yakalarsa Apple her an yeni bir strateji geliştirebilir.

Berkay Eke / Technosfer

iPhone 6s Satış Başarısı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone 6s Satış Başarısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Nöbetçi Eczaneler Kayseri Nöbetçi Noterler Aba Nedir sosyal medya faydaları zyxel modem kurulumu mastika rakı fiyatı marla makaron filtre fiyatları nick oluşturucu Market Fiyatları