yükleniyor...

iPhone 4 Desteği Resmen Çekiliyor

Apple’ın büyük bir çıkış yakaladığı yılların başında iPhone 4 modelinin çıkmasıyla başlayan yıllar geliyor. Apple tarafından her sene yeni bir modelin getirilmesinin ardından milat seviyesine gelen iPhone4’ün güncelleme desteği resmen sona eriyor.

3 gün sonra iPhone serisinin yeni modeli olan iPhone 7  tanıtılacak. 2010 yılı lansmanında tanıtalan iPhone ailesinin 4. üyesi Apple adına oldukça önemli bir yere sahip. Apple’ın büyük başarılara doğru açıldığı yolculuğun başında yer alan iPhone4’ün çıkarıldığı döneme göre bir çok sorunu da beraberinde geldi.

İlk olarak bir anten sorunu göze çarpmıştı. Telefonu sol elle kullanan kullanıcıların eli anten kısmının üstüne denk geldiği zaman telefonun çekmeme gibi bir sorunu açığa çıkıyordu. Bu hata başlarda Apple tarafından kabul edilmese de rahmetli Apple CEO’su Steve Jobs’tan gelen açıklama “Telefonu yanlış tutuyorsunuz.” oldu.

iphone 4

Bu sorunun hemen hemen her kullanıcıda yaşanmaya başlamasıyla birlikte Apple çareyi ücretsiz sinyal arttırıcı kılıflar dağıtmakta buldu. Ve bir nebze de olsa bu soruna çözüm niteliğinde bir atak olmuştu. Ancak bu tür bir sorunun bulunması iPhone 4’ün başarısını gölgelemeye yetmedi.

iPhone 4 İle Vedalaşma Zamanı

Apple cephesinden yapılan açıklamada 13 Eylül tarihinde, iPhone 7’nin tanıtılmasının ardından 6 gün sonra iPhone 4’ün resmi olarak bitirileceği açıklandı. Yani ne Apple, ne Apple anlaşmalı başka firmalar iPhone 4’ün yazılımsal ve donanımsal desteğini karşılamayacak.

iPhone’unuz ile vedaşlamak için tam olarak 9 gününüz var.

Berkay Eke / Technosfer

iPhone 4 Desteği Resmen Çekiliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone 4 Desteği Resmen Çekiliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla