yükleniyor...

iPhone 15 Pro’da beklenen tuş değişimi olmayacak

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi telefonu iPhone 15 Pro modellerinde katı hal tuşlarına yer vermeyeceği ortaya çıktı. Uzun süredir internette dolaşan iddia, son bir haberle tamamen çürütüldü. Apple’ın bileşen tedarikçilerinden Cirrus Logic tarafından hissedarlara gönderilen bir mektupta, yeni bir ürünün planlandığı ancak artık piyasaya çıkması beklenmediği ifade edildi. Bu, iPhone 15 Pro modellerinde dokunmatik katı hal butonlarına yer verilmeyeceği anlamına geliyor.

Cirrus Logic, Taptic Engine isimli dokunmatik motorunda kullanılan bileşenlerin üreticileri arasında yer alıyor. Şirket, 2022’deki gelirlerinin yüzde 79’unu Apple sayesinde elde etmişti. Bir önceki hissedar mektubunda yeni bir yüksek performanslı karışık sinyal bileşeni üzerinde çalışıldığı ve bunun 2023’te akıllı telefonlarda kullanılabileceği belirtilmişti. Ancak son mektupta bu bileşenin geleceği konusunda bir şey söylenemeyeceği üstü kapalı şekilde ifade ediliyor.

Ming-Chi Kuo tarafından ilk olarak gündeme getirilen iddiaya göre, iPhone 15 Pro modellerinde fiziksel ses kontrol ve güç butonları yerine katı hal tuşlarına geçiş yapılacaktı. Ancak teknik problemler nedeniyle bu değişiklikten vazgeçilebileceği öngörüsü geldi. Kısacası, iPhone 15 Pro modellerinde beklenen değişim gerçekleşmeyecek.

Apple hayranları arasında büyük bir heyecan yaratan katı hal tuşlarına yer vermeme kararı, teknoloji dünyasında da oldukça ses getirdi. Pek çok uzman, bu kararı Apple’ın mükemmeliyetçiliği ve kullanıcıların en iyi deneyimi yaşamasını istemesi olarak yorumluyor. Bununla birlikte, iPhone 15 Pro modellerinde ne gibi yeniliklerin yer alacağı henüz kesinleşmedi. Heyecanla bekleyip göreceğiz.

iPhone 15 Pro’da beklenen tuş değişimi olmayacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone 15 Pro’da beklenen tuş değişimi olmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle American Horror Story Izle Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler sosyal medya faydaları too many requests ne demek zyxel modem kurulumu subdomain mi klasör mü mastika rakı fiyatı 1997 doğumlu kaç yaşında olur