iOS 9 Public Beta Kullanıcı Deneyimi (İnceleme)

  • 10 Temmuz 2015
  • 1.619 kez görüntülendi.
iOS 9 Public Beta Kullanıcı Deneyimi (İnceleme)

iOS 9 Public Beta , dün kullanıcılara Apple tarafından sunuldu. Bu güncelleme sayesinde geliştiricilerle birlikte isteyen herkes iOS 9’u deneyimleyebilecekti. Bende deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

image

Bu güncellemeyi ben İpad Air 2 cihazıma indirdim. Aslında bu güncelleme İpad’de daha iyi bir deneyim veriyor zaten. Split View özelliği tam olarak adapte edilmemiş olsada sadece Apple uygulamalarıyla beraber bir uygulama daha açarak iki işi bir arada yapabiliyoruz ve Beta olmasına rağmen çok güzel çalışıyor. Birkaç kez bir uygulamadan attığını gördüm bu da çok doğal.

Siri kısmına gelirsem Siri tamamen yepyeni bir arayüze kavuşmuş fakat şuanlık hepsi bu. Lansmanda bahsedilen gelişmeler bu betayla sağlanabilmiş değil fakat yeni arayüzünü beğendim.

Pil konusunda ise beta 1 ile daha güç tasarrufu modu gelmedi bu yüzden hiçbir farkı yok diyebilirim.

image

 

Yeni duvar kağıdını çok beğendim. Ayrıca yeni metin yazı şeklinide bir o kadar beğendiğimi söyleyebilirim çok klas duruyor. Ayrıca klavye alanında da görmek istediğimiz Türkçe tahmin seçeneği geldi. Bu sayede daha hızlı bir şekilde yazılarımızı yazabileceğiz. Bu arada sadece İpad Air 2’de kullanılan çift ekran kullanma teknolojisi de bu betayla henüz gelmemiş özellikle onu heyecanla bekliyorum 😀

Çift tıkladığımızda açılan arka plan uygulamalarının tasarımı değişmiş , kart şeklini almış ve sola doğru kayıyor. Çok daha güzel buldum.

Yani kısaca bir beta olmasına rağmen bu kadar stabil çalışan bir beta. Aslında gerçek sistem hakkında da stabilite yönünden çok iyi olacağının ipuçlarını veriyor. Zaten çok fazla önemli yenilik olan bir sistem güncellemesi değildi bu stabilite ve optimizasyon yönünden efsane avantajlar sağlıyor. Deneyimlerim bunlar umarım faydalı olabilmişimdir..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ