yükleniyor...

iOS 9 Dağıtım Tarihi Belli Oldu!

Dün gerçekleşen Apple lansmanında hayranlarına sunulan Apple ürünlerinin sahip olduğu iOS 9 diğer ürünlere dağıtım tarihi belli oldu. iOS dağıtımı 16 Eylül’de başlayacak.

iOS 9 Siri üzerinde yeni değişikler yapmaya hazırlanıyor. Yeni bir arayüze kavuşan Apple kullancılarının yakın arkadaşı Siri gelen aramalarda numarayı tanımlyabilmek için e-mail içerisine bakabiliyor, mesajları yönlendirebiliyor ve fotoğraflara bakabiliyor.Bu değişikliklerin hepsi cihaz tarafında yapılıyor ve herhangi bir sunucuya gerek duyulmuyor.

Spotlight arama yüzü sayesinde artık yakınınızdaki mekanları ve iletişim bilgilerini çok kısa ve kolay şekilde bulabileceksiniz.

Haritalar üzerinde toplu taşıma araçlarının da güzergahlarını görebileceksiniz ancak bu özellik şimdilik Berlin, Çin, Londra ve Toronto yabancı şehirler olmak üzere birkaç ABD şehrinde başlayacak.

iOS 9 ile gelen en öneml yenilik iPad için bölünmüş ekran özelliği oldu. Android’de uzun zamandır mevcut olan bu özellik Apple kullanıcılarına iOS 9 ile geliyor.

Sanırım iPad’ler yeni gelen güncelleme ile en çok gelişime uğrayan ürünler. Yeni yazılım ile Home tuşuna ard arda iki kes bastığınızda iki uygulamayı yan yana çalıştırabiliyorsunuz. Bu özellik özellikle video izlerken veya Youtube üzerinde dolanırken başka bir işlem yapmak zorunda olduğunuzda bu özellik işinize çok fazla yarayacak.

iOS 9’a yükseltilecek iPhone, iPad ve iPod cihazlar daha önce açıklanmıştı. Söz konusu modelleri bir kez daha hatırlatacak olursak;

*iPhone 6/6 Plus, iPhone 5/S/C, iPhone 4S

* iPad Air 2, iPad Air, iPad 4, iPad 3, iPad 2

* iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini

* iPod Touch 6, iPod Touch 5

iOS 9 Dağıtım Tarihi Belli Oldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iOS 9 Dağıtım Tarihi Belli Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla