iOS 8.3 ile Türkçe Siri Geldi!

  • 24 Şubat 2015
  • 927 kez görüntülendi.
iOS 8.3 ile Türkçe Siri Geldi!

İşte beklenen haber diyeceğiniz bir haberle karşınızdayız. Dün iOS 8.3 Beta’nın çıkmasıyla birlikte hangi özelliklerin geleceği belli oldu. Kesinleşince de sizinle paylaşmak istedik . 

IMG_0567-660x400

Sonunda istediğimiz şeylerden biri daha oldu. Siriye Türkçe dil desteği geldi. Ve sadece Türkçe değil tabi Türkçe dahil 9 dil seçeneği daha geldi. Bunlar Yeni Zelanda İngilizcesi, Hindistan İngilizcesi, Brezilya Portekizcesi, Rusça, İsveççe, Hollandaca ve Danimarka Dili . Gerçekten sevindirici bir haber bu özellikle satışlarda da etkili olabilecek bir hamle. Çünkü Google Now daha ülkemizde kullanılmamakla beraber Cortana daha gelişmekte olan Windows Phone platformunda ve Türkçe desteği yok . Türkçe dilse telefonunuz Cortana’da kullanılamıyor. Apple yine bu konuda öncü oldu kısacası.

iphonea-turkce-siri-geldi_24022015111126

 

Ayrıca sadece Siri desteği degil emojilerde tamamen değişme oldu diyebiliriz. Çok farklı seçeneklerde ifade eklentileri de bu güncellemeyle birlikte günyüzüne çıktı. Bunlardan yararlanmanız için iOS 8.3 Betayı indirmeniz gerekiyor aksi takdirde tamamlanmış halini yükleyebilmeniz için büyük ihtimal Nisan ayına kadar beklemeniz gerekecek.

img_0487

 

Ayrıca İphonedo’nun Siri ile yaptığı incelemeye de göz atmak isterseniz aşağıda videoyu göstereceğiz. (Dakika 2.24’ten sonra Türkçe olduğunu belirtelim. )

Açıkcası İphone kullanıcısı olarak bu habere çok sevindim. Sık sık kullandığım Siri’ye Türkçe gelmesi ile nerdeyse her alanda kolaylıkla kullanabileceğim. Fakat biraz normal Siri’den daha fazla robotumsu bir havada konuşması dikkatimi çekti. Bunu da belki gerçek iOS 8.3’le düzeltirler. Bu bile büyük bir haberken hiç sorun bile sayılmaz . Siz nasıl buldunuz bu haberi, Siri’yi sık sık kullanıyor musunuz ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ