yükleniyor...

iOS 10.1 Beta Yayınlandı

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan iOS 10’un ilk versiyonunun betası yayınlandı. Henüz geliştiricilere sunulan iOS 10.1 , cuma günü ise public yani halka açık bir biçimde yayınlanacak. Peki yeni sürüm ile beraber hangi yeni özellikler geliyor? Gelin bir göz atalım..

Apple’ın Lansmanda Bahsettiği Portre Modu Geldi !

IMG_1666

iPhone 7 Plus’ın kamera tarafındaki gücü olan çift kameralı teknoloji ile beraber alan derinliği olarak ifade ettiğimiz diğer bir ifadeyle Bokeh efekti, arkaplanı bulanıklaştırmayı kolay bir şekle getiriyor.

Portre modu iki kamerayı aynı anda kullanıyor, odaklanması gereken yeri netleştiriyor ve arka tarafı flulaştırıyor. Aslında temel mantık bu .

iPhone 7 Plus kullanıcılarına Portre efekti bu güncelleme ile beraber gelmiş oldu. Diğer telefonlara sunulmayacak.

Yani anlayacağınız üzere Apple’ın sonradan geleceğini ifade ettiği Portre modunu iPhone 7 Plus’lara getiren bir güncelleme oldu. Bununla beraber bazı telefonlarda ortaya çıkan Wifi sorunu da bu güncellemeyle çözüldü.

IMG_1664

Apple Beta programına kayıt olmanız durumunda bu güncellemeyi Cuma günü indirebileceksiniz.

iOS 10.1 Beta Yayınlandı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iOS 10.1 Beta Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Aba Nedir Abdül Ne Demek too many requests ne demek instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir 2006 kaç yaşında 52 hafta kaç ay