Internet Reklamlarından Artık Vergi Alınacak

Internet Reklamlarından Artık Vergi Alınacak

İnternet ortamında verilen reklam hizmetleri mükellef olup olmaksızın vergi kapsamına alındı. Detaylar ise haberimizde

Mükellef olup olmadığına bakılmaksızın internet ortamında reklam hizmeti veren veya aracılık eden tam veya dar mükellef gerçek kişiler ile dar mükellef kurumlara gerçekleştirilecek internet reklamı bedeli ödemelerinden yüzde 15 gelir vergisi stopajı yapılacak. Ayrıca kararda ;

“İnternet ortamında verilen reklam hizmetleri vergi kapsamına alınmış olup, bu hizmetleri verenlere ilişkin olarak, bu hizmeti verenlere veya internet ortamında reklam hizmeti verilmesine aracılık edenlere yapılan ödemelerden, ödeme yapılan kişilerin mükellef olup olmamasına bakılmaksızın vergi kesintisi yapılır” açıklaması yapıldı.

Bu karar ile beraber tam mükellef kurumlara yapılan ödemelerden vergi alınmayacak. Yani iş merkezleri veya kanuni anlamda ülkemizde bulunuyorlarsa bunlara yapılacak ödemeler üzerinden %0 stopaj uygulanacak.  Hem yerli hem yabancı şirketleri de bu karar kapsıyor.

1 Ocak’tan itibaren yeni vergi uygulaması geçerli olacak.

"Internet Reklamlarından Artık Vergi Alınacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Internet Reklamlarından Artık Vergi Alınacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Internet Reklamlarından Artık Vergi Alınacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Mert Büyük
Mert Büyük
Teknoloji hayatın güzel bir heyecanı .
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları