yükleniyor...

İnternet Explorer'sız Bir Windows 10

Microsoft firması Windows 10’u yayınlamasıyla birlikte yeniliklerle ilerlemeye devam ediyor. Internet Explorer’ın varsayısalan web tarayıcısı olmayan bir sürümüyle karşımıza çıktı. Windows 10 için web tarayıcısı olarak bizi Edge adında yeni bir tarayıcı bekliyor.

Edge yeni bir marka olsa da, aslında Internet Explorer’ın üzerinde önemli değişiklikler yapılmış ve çalışılmış bir sürümü. Edge, halen Trident motoruyla çalışıyor ancak bu, Edge ile IE arasında ortak noktaların çok olduğu anlamına gelmiyor. Microsoft, Edge ile birlikte IE’nin “eski” kodlarını motordan kaldırıyor ve rendering motorunu modern standartları destekleyecek biçimde güncelliyor. Yeni Edge tarayıcısı, Cortana entegrasyonu, içerik işaretleme ve yeni okuma modu gibi yenilikler de sunuyor.

İlk izlenimlere göre Edge üzerindeki yoğun çalışmaların başarıyla gerçekleştirildiği ve yeni tarayıcının yapılan testler sonucunda Chrome’u geçtiği de gözüküyor. Edge köşeli kenarlı ve modern simgeli arayüzü ile Window 10’a uyum sağlıyor. Gri ve siyah renklere ağırlık verilen varsayılan tema eğer hoşunuza gitmezse koyu renkli bir temayı da kullanabilirsiniz. Ancak tarayıcıyı kişiselleştirme konusunda bundan ileri gidemiyorsunuz.

Microsoft yeni kullanacağı bu web tarayıcısı için Edge ismini kullanmasının önemli bir nedeni var. Tarayıcının simgesinin IE’nin simgesine benzemesi için “e” harfiyle başlaması gerekiyordu. Bu sayede IE’nin akıllara kazıann o küçük “e” harfli simgesi hayatına devam etmiş oluyor.

İnternet Explorer'sız Bir Windows 10 konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İnternet Explorer'sız Bir Windows 10 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla