yükleniyor...

Intel ve Qualcomm, 5G Teknolojisi'ne Hazırlanıyorlar !

Gözler 5G’nin çıkışında artık, 4G ve LTE teknolojisinin çıkması üzerinden yaklaşık 7 sene geçti . Bu yüzden birkaç sene içerisinde çıkacak olacak 5G teknolojisine de firmalar adapte olmaya başladı. Detaylar haberimizde..

Intel ve Qualcomm, işlemci tarafında şuanda tekel olan firmalar. Birisi Bilgisayar, diğeri telefon endüstrisinde olmazsa olmaz firmalar ve 5G için çalışmalarını sürdürüyorlar. Mobil Dünya Kongresi’nde bu iki firmanın , 5G tarafındaki teknolojilerini sergilemesi bekleniyor.

Daha önceki dönemlerde 5G teknolojisinde yüksekleri hedeflediğini dile getiren Intel, senenin başında düzenlenen CES etkinliğinde ilk 5G modemini tanıttı ve 5G uyumlu donanımlar üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Bunun yanı sıra, şirketlerin 5G teknolojisini test edebilmesi için üçüncü nesil test platformu geliştirdiğini de açıklayan Intel, 10 Gbps hız kapasiteli platformuyla 5G teknolojisinde ne kadar ileriye gidebileceğini gözler önüne serdi. Test platformu 2017’nin dördüncü çeyreğinde tamamen hazır olması bekleniyor.

Qualcomm tarafına gelecek olursak eğer, üretmiş olduğu donanımla 3.3Ghz ve 5Ghz frekansları arasında çalışmalarını sürdürüyor. Bunun nedeni ise 4G’den daha hızlı ve ondan daha az gecikmeye neden olan bu frekans aralığı ilerde 5G teknolojisinde Qualcomm’un en iyi olmasına neden olabilir.

Tabi bununla birlikte LTE teknolojisi de tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. 5G’nin çıktığı anda direkt olarak bütün optimizasyonları sağlanmış bir biçimde gelmeyeceğini biliyoruz. Intel, 1 Gbps indirme ve 225 Mbps yükleme hızını destekleyen XMM 7560 LTE modemini duyurdu. Qualcomm ise 1.2 Gbps hıza ulaşabilen Snapdragon X20 LTE modemiyle önceki indirme hızı rekorunu yüzde 20 oranında aştı.

Firmalar tüm hızıyla insanlığı geliştirmek için çabalıyor ve zaman verimliliği konusunda ileri atılımda bulunuyorlar. Darısı ülkemizin başına 🙂

Intel ve Qualcomm, 5G Teknolojisi'ne Hazırlanıyorlar ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Intel ve Qualcomm, 5G Teknolojisi'ne Hazırlanıyorlar ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla