yükleniyor...

Intel , Büyük Kapsamda İçi Çıkaracak !

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden biri olan hatta en büyüğü olan Intel , işçi çıkarma planını hazırlıyor. Detaylar haberimizde ..

180px-Intel_Inside_2011-Present

Intel, tam 12.000 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Yeni bir yapılanma içine giren Intel, bu sayede %11 iş gücü kapsamında azalma kaydedicek. Bu yeniden yapılanma planı ise daha çok şu günlerde yükselişte olan nesnelerin internetine yönelme planı olarak gösteriliyor. Çünkü bilgisayar pazarı gittikçe küçülüyor ve Intel’inde odak alanı olan bu alanda küçülme Intel’i zor günlere iteliyordu.

Intel’den gelen bu resmi habere göre 60 gün içinde ilgili personellere bilgi verilcek ve bazı personellere 2017’e kadar çalışma hakkı tanınacak.

intel-12-000-kisiyi-isten-cikariyor

Satışlarının ve kârının %60’ını mikroişlemciler ve çip işlerinden sağlayan şirket, bu nedenle PC sektöründe oluşan en ufak bir şeyden fazlasıyla etkileniyor. Beklentiler bu işten çıkarmalarla Intel’in bu yıl 750 milyon dolar tasarruf edeceği ve önümüzdeki yıl bu rakamın 1.4 milyar dolara ulaşacağı yönünde.

Intel , Büyük Kapsamda İçi Çıkaracak ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Intel , Büyük Kapsamda İçi Çıkaracak ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla