Instagram’dan 1080p Desteği

  • 06 Temmuz 2015
  • 769 kez görüntülendi.
Instagram’dan 1080p Desteği

Facebook‘un geçtiğimiz yıllarda satın alarak bünyesine kattığı fotoğraf ve video barındırma servisi olarak tanımlayabileceğimiz sosyal medya platformu Instagram hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı.İnsanlar artık Instagram platformuna yüklemek istediği resim ve videoları 1080×1080 piksel çözünürlükte yükleyebilecek.

Geçtiğimiz günlerde mobil uygulama ve masaüstü sitesinde güncellemeye giden Instagram , bu gün itibari ile yine bir güncelleme ile kullanıcıları karşısına çıktı.Bu kez kullanıcı odaklı güncellemeye giden Instagram , bu güncelleme ile oldukça takdir toplayacak gibi gözüküyor.

Instagram’a aslında fotoğraflar Full HD çözünürlükte yükleniyordu.Fakat serverlarda aşırı yoğunluk olmaması için fotoğraf kalitelerinde yüklenildiği andan itibaren otomatikmen küçültmeye giden Instagram , bu kararında bir değişikliğe gidiyor.

Instagram , bu güncellemeden sonra fotoğrafları kullanıcılara 1080*1080 piksel çözünürlükte sunacak.Kuruluş tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak birçok kullanıcı bu durumun farkında.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ