yükleniyor...

Instagram Video Süreleri Uzuyor!

Instagram kullanıcılarının 20 Haziran tarihinden itibaren 60 saniyeden daha uzun videoları takipçileriyle paylaşabilmesi planlanıyor. Daha kaliteli ve daha uzun süreli videolar çok yakında uygulamaya sunulacak.

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz Instagram’da paylaşılan videoların sürelerinin uzuması haberinin ardından müjdeli haber geldi çattı. Instagram platformu bu konu hakkında 20 Haziran tarihini gösterdi.

Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram’ın, bir zamanların vazgeçilmezi olan Facebook ve Snapchat gibi platformlar karşısında güç kazanmasının ardından YouTube’a da diş göstermeye başlayacak. Yaşadığı 8 yıl içinde oldukça iyi bir konuma gelmeyi başaran popüler sosyal medya platformu başarısını devam ettirme yolunda yeni adımlar atmaya hazırlanıyor.

İlk olarak hizmete girişi fotoğraf paylaşma platformu olarak karşımıza çıksa da daha sonrasında kısa video içerikleri ve günlük hayatın kullanıcılara aktarılması amacıyla hikaye ekleme gibi özelliklere sahip olan Instagram şimdi de uzun süreli video paylaşımlarına izin verecek.

Video paylaşım izinleri konusunda ilk olarak kullanıcıların 15 saniyesi varken daha sonra bu süre 1 dakikalık zamana çıktı ve çok kısa bir zaman içerisinde 1 dakika üzerindeki videoların paylaşımlarına izin verilecek.

20 Haziran tarihinde kullanıcılara sunulacak olan yeni özellik sayesinde Instagram aboneleri 1 dakikadan daha uzun süreli videoları paylaşma imkanı bulacaklar. Yeni özelliğin duyurulma tarihi Instagram’ın 1 milyar kullanıcıya sahip olduğu zamana da denk gelmesi planlanıyor.

Instagram’ın 20 Haziran sonrasında kavuşacağı yeni özelliğin ardından kullanıcılar 60 saniyeden daha uzun videoları 4K çözünürlükte, tam ekran boyutunda, dikey olarak yönlendirilmiş şekilde paylaşabilecek.

Instagram Video Süreleri Uzuyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Video Süreleri Uzuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla