Instagram Video Formatı Değişiyor!

Popüler sosyal medya platformu Instagram uzun soluklu video çekimlerinin paylaşılmasına izin vermeye hazırlanıyor. 5-15 dakika arasında video paylaşımları mümkün hale gelecek.

Instagram Video Formatı Değişiyor!

Ülkemizde milyonlarca kullanıcıya sahip olan popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarını tatmin etmek adına kullandığı video formatını değiştirecek. Snapchat uygulamasından aşina olduğumuz Keşfet sekmesine benzer bir sekme ile uzun süreli videoların paylaşımına izin vermeye hazırlanan Instagram popüler video izleme sitesi YouTube’a rakip olmaya hazırlanıyor. Instagram uygulamaya hazırlandığı bu yeni özellik ile birlikte paylaşılan videoların 4K çözünürlüklü ve tam ekran modunda izlenimi sağlanacak.

20 Haziran tarihinde duyurulması planlanan uzun formatlı video özelliğinin lansman için ortakları da hazırlanıyor. Instagram kullanıcılarınn artık video paylaşmak için sahip olduğu yeni bir platform daha olmuş oldu. 5-15 dakika uzunluklarına sahip olması beklenen videoları izlemek mümkün hale gelecek. Bu sayede kullanıcılar 60 saniye süresine takılı kalmayacaklar.

Bu işten para kazanmak isteyen kullanıcılar için reklamların ne şekilde olacağı henüz kesinleştirilmemiş durumda. Ticari sayfaların hazırladığı videolu paylaşımlarda kullanılan yukarı kaydırarak linke ulaşma özelliği tüm videolarda geçerli olacak.

Uzun formatta paylaşılan videolardan popüler olanları derleyerek öne çıkaracak. Kullanıcılara sunduğu izlemeye devam et seçeneği ile uzun formatlı videoların kullanıcılar tarafından uzun soluklu video izleme imkanı sunacak.

Instagram tarafından henüz bu konuda bir açıklama gelmezken, gerçekleşmesi beklenen bu yeni özelliğe biraz daha eğlence amaçlı olacağı gözüyle bakılıyor. Ancak şu da bir gerçek ki Instagram’ın büyük video platformu YouTube dünyasına kafa tutamayacağı da aşikâr.

"Instagram Video Formatı Değişiyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Video Formatı Değişiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Video Formatı Değişiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları