Instagram Uyarmadan Silecek

  • 19 Nisan 2015
  • 884 kez görüntülendi.
Instagram Uyarmadan Silecek

Instagram , bugün topluluk kurallarında bir düzenlemeye gitti.Bu düzenleme , hepimizin rahatsız olduğu , taciz ve pornografik içerikler ile alakalı.2012 yılında Facebook bünyesine katılan Instagram , bunu en büyük değişim olarak nitelendiriyor.

Instagram kamu politikası yönetici sınıfından Jackson Colaco , Wall Street Journal ile yaptığı röportajda şu ifadelere yer verdi

“Eski topluluk kurallarımız doğrultusunda insanlara bir nevi ‘fazla kaba olmayın’ diyorduk. Ancak yeni getirdiğimiz bu düzenleme ile onlara ‘kimseyi taciz edemezsiniz!’ diyeceğiz. Ve bizce yeni düzenlememizin dili bu tarz kullanıcılar için oldukça sert olacak.”

Facebook-acquires-Instagram

 

Ne tür içeriklerin paylaşılabileceği, nelere tolerans gösterilip, nelere izin verilmeyeceği (çıplaklık gibi) hakkında açıklamalarına devam eden Colaco, sözlerine şu şekilde devam etti: “İnsanların sanatsal ve doğa ile iç içe, yaratıcı bir şekilde ‘çıplaklık’ ögeleri içeren fotoğraflar paylaşmasını anlayabiliyoruz. Ancak bu durum çok ince ve keskin sınırlarla çevrelenecek. Böylece bahsettiğimiz nedenlerin dışındaki durumlarda çıplaklığa kesinlikle izin vermeyeceğiz.”

bu durum kullanıcıları oldukça sevindirecek.Zira Instagram platformunu 18 yaş ve altı kullanıcı sayısı da epey fazla.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ