yükleniyor...

Instagram Twitter’a rakip hazırlıyor – Teknoblog

Instagram’un Twitter’a rakip olacak bir uygulama üzerinde çalıştığı haberleri daha önce de duyulmuştu. Ancak akademisyen Lia Haberman’ın paylaştığı slayttan sonra, bu uygulamanın nasıl görünebileceği konusunda daha somut bir fikir edinebildik. Platform hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmadı, ancak paylaşılan detaylar oldukça ilgi çekici.

Slaytta kullanılan terimler, platformun özel bir isimle anılmayacağını gösteriyor. Ancak Haberman, Instagram içinde “P92” veya “Barcelona” kod isimleri kullanıldığını belirtiyor. Kullanıcılar, Instagram hesap bilgilerini kullanarak bu uygulamaya giriş yapabilecekler. Ayrıca takipçi, takma isim, biyografi ve onaylama bilgileri ana uygulamadan transfer edilecek.

Uygulamanın ana sayfasında kullanıcılar, bir akışla karşılaşacaklar. Paylaşım yapmak isteyen kullanıcılara 500 karakter yazılı, fotoğraf ve video içerikli paylaşım imkanı sunulacak.

Slayta yerleştirilen iki ekran görüntüsüne bakıldığında, uygulamanın Instagram ve Twitter’ın karışımı gibi göründüğü göze çarpıyor. Ayrıca, Meta’nın uygulamayı kullanıcıların moderasyonunu yapabilecekleri araçlarla donatacağı açıklandı. Bu araçlar, kullanıcıların kendilerine yanıt verebilecek veya kendilerinden bahsedecek olanları belirleyebilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca, Instagram’da engellenen hesapların bu platformda da engelli olacağı bildirildi.

“Merkezsizleştirme” kavramı, Instagram’ın uygulamasında da yer bulacak. Slaytta yer alan bilgilere göre, Instagram uygulaması yakında Mastodon gibi diğer uygulamalarla uyumlu hâle gelecek. Bu sayede, diğer uygulamalardakiler gibi profil ve içerikleri herkese açık ya da gizli olan kullanıcılara erişilebilecek.

Instagram’un rakibi Twitter’a karşı çıkacak bir uygulama çıkarması durumunda, şimdikinden daha popüler bir mecra haline gelebilir. Twitter’ın Elon Musk’ın kontrolünde dönüştüğü hâlinden memnun olmayan pek çok kişi alternatif mecralar arıyor. Instagram’ın uygulaması, sıfırdan bir takipçi kitlesi inşa etmek zorunda olmamak gibi avantajlar sağlayabilir. Ancak, Instagram’ın sahibi Meta’dan henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Yeni Instagram uygulaması hakkındaki detaylar belli olduğunda, kullanıcıların ne kadar ilgileneceği merak konusu olacak. Ancak, Instagram’ın mevcut kitlesinin büyüklüğü dikkate alındığında, bu uygulamanın önemli bir etki yaratabileceği de göz ardı edilemez.

Instagram Twitter’a rakip hazırlıyor – Teknoblog konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Twitter’a rakip hazırlıyor – Teknoblog ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Batman Nöbetçi Eczaneler Aba Nedir Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir marla makaron filtre fiyatları 2006 kaç yaşında demon slayer izle 1997 doğumlu kaç yaşında olur