yükleniyor...

Instagram Stories Özelliği Chrome Tarayıcıda!

Geçtiğimiz günlerde güzel bir güncellemeye giden Instagram, Snapchat misali hikaye ekleme seçeneği ile Instagram Stories özelliğini kullanıcılarına sundu.

Google Chrome tarayıcısı üzerinden Instagram’a ait bir eklenti sayesinde hikaye ekleme özelliğini web sitesi üzerinden de yapabilirsiniz.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in internet ortamını tamamıyla Facebook’a çevirmek istese de birçok kişi tarafından bu sosyal medya ortamı çok fazla tercih edilmemekte. İnsanların Facebook’un alt dalları olan Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinde daha fazla vakit geçşrmesiyle birlikte Facebook’un modasının geçmek üzere olduğu belirtliyor.

Instagram Stroies Özelliği

Instagram-STories-teaser-001

Instagram ve WhatsApp gibi sosyal ağları da bünyesine katarak ilerleyen Zuckerberg hayalini kurduğu “İnternet=Facebook” kavramını oluşturmak için büyük bir adım atmış oldu. Son olarak Snapchat’i de bünyesine katmak isteyen Facebook bir türlü şirket ile orta yolu bulamamıştı. Bunun ardından Snapchat üzerinde kullanılan anlık fotoğrafları ya da videoları Stroies adı verilen bir başlık altında toplayarak insanların anlık durumlarını yayınlamalarını sağlayan özelliği Instagram üzerinden kullanıma sunan Facebook Snapchat kullanıcı sayısında azalmalara yol açtı.

instagram stories

Instagram’a hikayeler özelliğinin getirilmesinde ilk adım Facebook’tan olmasa da üçüncü parti bir geliştiriciden geldi. Alec Garcia adında bir geliştirici Chrome IG Story isminde bir eklenti sayesinde Instagram.com web sitesine entegreli bir şekilde çalışacak olan bu özellik ile web üzerinden hikayenize dilediğiniz içeriği ekleyebileceksiniz. Aynı zamanda takip ettiğiniz kişilerin de hikayelerini görmeniz mümkün.

Eklentinin fazla stabil olmadığı belirtilmesi gerekiyor. Ancak bu yeni eklenti Instagram adına büyük önem taşıyor. Eklentiye ulaşmak için bu linki tıklamanız yeterli.

Berkay Eke / Technosfer

Instagram Stories Özelliği Chrome Tarayıcıda! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Stories Özelliği Chrome Tarayıcıda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla