Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Instagram Reels için TikTok tarzında yenilikler

Instagram Reels için TikTok tarzında yenilikler

ABONE OL
15 Nisan 2023, 10:01:49

Instagram Reels, Tiktok’u Geride Bırakıyor!

Cuma günü Instagram, TikTok’a rakip olarak konumlandırdığı Reels için bir dizi yeni özellik duyurdu. Kullanıcılara video düzenleme, trend içeriklerinin keşfi, performans takibi araçları ve para kazanma seçenekleri sunan bu güncelleme, içerik üreticileri için oldukça heyecan verici.

En büyük değişiklik video düzenleme sürecinde olacak. Artık kullanıcılar yükledikleri video klipleri, sesleri, etiketleri ve metin katmanlarını bir ekranda düzenleyebilecekler. Bu sayede, TikTok’un sahip olduğu zamana göre düzenleme özelliğine benzer bir deneyim sunarak geçişleri daha akıcı hale getirebilecekler.

Instagram kullanıcıları, trend videoları bulmak için yeni bir yönteme sahip olacaklar. Yeni bir Reels sayfası, Instagram’da trend olan etiketleri ve şarkıları, o sesle kaç videonun yapıldığını göstererek bir araya getiriyor. Kullanıcılar, sesi daha sonra kullanmak için kaydedebilir veya kendi videolarına doğrudan uygulayabilirler.

Reels’in güncellemesi ile birlikte içerik üreticileri, performanslarını analiz etmek ve takipçilerle etkileşime girmek için yeni araçlara da sahip olacaklar. İzleyicilerin bir Reel’i ne kadar izlediğini ve videonun ortalama izleme süresini görerek analiz yapabilecekler. Ayrıca, bir Reel videosu sayesinde yeni bir takipçi kazanıldığında içerik üreticisine bile bildirim gönderen bir özellik de eklenmiş.

Para kazanma seçenekleri açısından Reels, içerik üreticilerine hayranlarından para kazanma imkanı sunuyor. Hayranlardan gelen sanal bahşişler, içerik üreticileri için alternatif bir kazanç kaynağı olabileceği gibi Reels’in hediyeleşme özelliği sayesinde hangi hayranların hediye gönderdiği de takip edilebiliyor.

Sonuç olarak, Instagram Reels ile TikTok’a ciddi bir rakip çıktı ve kullanıcılar için yaratıcılıklarını sergilemek, trendleri takip etmek ve para kazanmak için birçok fırsat sunuyor. Yapılan bu güncellemeler, içerik üreticileri için oldukça önemli ve bu özelliklerin doğru kullanılması, içeriğin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments