İnternetManşet

Instagram Lite geliyor

Instagram Lite adıyla artık Instagram daha küçük boyuta sahip olacak. Sosyal medya platformlarının en çok kullanılan uygulaması olan Instagram bugün farklı bir içerikle karşımıza çıkıyor.

Daha önce kullanılan ancak tekrar kullanıma sunulan Instagram Lite hakkında detaylar;

Bir süre önce de kullanılan bu uygulama kullanımdan kısa süre sonra kalmıştı ancak tekrar kullanımına başlanan Instagram’ın Lite versiyonu özellikle hafıza bakımından düşük telefonlara hitap ediyor. Sadece 2 MB yer kaplayan bu uygulama internet tasarrufu da sağlayarak daha fazla içerik görüntüleyebilmenize imkân kılıyor. Şimdilik Hindistan üzerinde kullanılan bu uygulamanın yakın zamanda tüm ülkelerde kullanıma sunulması beklenmekte. Uygulamanın sadece Android telefonlarda yer aldığını da belirtmek isteriz. Instagram’ın Lite versiyonu orijinal uygulamaya göre biraz farklılık göstermekte. Alışveriş ve IGTV özelliklerini barındırmayan bu uygulama diğer özelliklerin tamamına sahip şekilde karşımıza çıkıyor.

Bu haberimizde Instagram Lite uygulaması ile alakalı bazı bilgiler vermiş olduk. Bu ve bunun gibi teknolojiye dair haberleri sayfamız üzerinden okumaya devam edebilirsiniz.

Furkan YURDAKUL

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu