yükleniyor...

Instagram Hikayeler İkinci Yaşında Gelişiyor!

Instagram Hikayeler özelliği iki yaşına girmesiyle birlikte kullanıcı sayısını da arttırarak kendisini üst sıralara taşımaya devam ediyor.

İkinci yaşına girmesiyle birlikte daha çok yayılmaya ve kullanılmaya başlanan Instagram Hikayeler özelliğinin, Instagram CEO’su tarafından iyi bir yere getirildiği konuşulyor.

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, en büyük rakibi Snapchat karşısında üstünlük kazanmak istemesiyle birlikte kullanıma sunduğu Hikayeler özelliği ilk günden beri kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Bir günlük süre ile anlık fotoğrafların paylaşıldığı bu eklenti iki yıl içerisinde oldukça iyi bir noktaya taşındı.

Instagram CEO’su Kevin Systrom bu yaklaşımla birlikte Instagram’ı farklılaştırdıklarını belirtiyor. Snapchat uygulamasından fikir alınarak kopyalanan bir özellik olarak literatürde yerini alan Hikayeler, Snapchat uygulamasını kısa bir zamanda geride bırakarak bu yeni özelliğin yalnızca kopyalanma olmadığını canlı örnekle gösterdi. Günlük 400 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapan Instagram Hikayeler özelliği 191 milyon günlük kullanıcı sayısına sahip olan Snapchat’i uzun bir süredir geride bırakmış durumda.

Snapchat’in son olarak aldığı görünüm daha çok fotoğraf düzenleme uygulamasını andırsa da Instagram Hikayeler bu görünümden oldukça uzakta duruyor. Instagram Hikayeler eklentisinin de bu tür bir özelliğe sahip olması imkansız değildi ancak ürün yönetimi konusunda güzel bir strateji uygulayan Instagram, Hikayeler özelliği tamamen popülerliğini arttırmak ve daha çok kullanıcıya ev sahipliği yapmak amacıyla kullanarak kazanan taraf olmayı başardı.

Etkileşimleri arttırmak adına anket çıkartması, soru sorma çıkartması, etiketler gibi farklı özellikleri kullanıma sunan Instagram, bu özellikler sayesinde istediği hedef üzerinde başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Spotify ile de ortak bir çalışma çıkaran Instagram, Spotify online müzik platformu üzerinde dinlenen bir müziğin hikaye üzerinden paylaşılarak dinlenmesine olanak sağlıyor.

Instagram uygulaması Facebook ile entegreli bir şekilde çalışmaya başlamasıyla birlikte oldukça başarılı işlere imza atmayı başardı ve başarılarını taçlandırma kullanıcı sayılarını arttırarak da devam etmekte.

Instagram Hikayeler İkinci Yaşında Gelişiyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Hikayeler İkinci Yaşında Gelişiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla