yükleniyor...

İnstagram Hesabını Güvenli Hale Getirme (2 Adımlı Doğrulama)

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, sık sık güvenlik sorunları ile karşımıza çıkabiliyor. Son zamanlarda çalınan hesapların artması da platforma olan güveni azaltıyor. Bu yazımızda sizler için Instagram hesabınızı nasıl güvenli hale getireceğinizi ve 2 adımlı doğrulamayı nasıl açabileceğinizi anlatacağız.Instagram hesabınızın güvende olmasını istiyorsanız yapacağınız ilk işlem hesabınıza bağlı tüm uygulamaları ve hesapları kontrol etmek olacaktır. Özellikle daha önce hesabı çalınan birisi varsa bu adımları çok dikkatli uygulamalı. Öncelikle herhangi bir mobil cihazdan tarayıcıyı açın ve instagram.com’a giriş yapın. Dikkat edin, uygulamadan değil tarayıcı üzerinden giriş yapmalısınız. Devamını aşağıdaki adımlardan takip edin.

 1. Profilinize girin.
 2. Sol üstte ayarlar butonuna tıklayın.
 3. “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” bölümüne girin.
 4. Daha sonra karşınıza çıkan ve bilmediğiniz tüm uygulamaları kaldırın.

Eğer burada uygulama bulunmuyorsa veya tüm uygulamaları kaldırdıysanız 1. adımı başarıyla geçtiniz. Şimdi 2. adım olan “Bağlı Hesaplar” işlemini uygulayalım. Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

 1. Profilinizi açın ve sağ üst bölümden ayarlar’a girin.
 2. “Hesap” butonuna tıklayın.
 3. “Bağlı Hesaplar” tıklayın.
 4. Daha sonra burada bulunan bilmediğiniz bir hesap varsa kaldırın

Bu adıma dikkat edin. Daha önce hesabınız çalındıysa hesabınıza erişen kişi sizin facebook hesabınız ile kendi hesabını değiştirmiş olabilir. Bu yüzden burada bulunan tüm hesapları kaldırmak ve tekrardan kendi hesaplarınızı eklemek en güvenlisi olacaktır.Bu adımları tamamen yaptıysanız son işleme geçebilirsiniz. Hesabınızı tamamen güvenli hale getirmek için en önemli özellik olan “2 Faktörlü Doğrulama” işlemi kesinlikle kurulmalı. Bunun için öncelikle hesabınıza telefon numarası eklemeniz gerekiyor. Eğer hesabınızda telefon numarası ekliyse aşağıdaki adımları takip ederek 2 adımlı doğrulamayı açabilirsiniz.

İnstagram 2 Adımlı Doğrulama Nasıl Açılır?

 1. Instagram Uygulamasını Açın.
 2. Ayarlara girin.
 3. Güvenlik butonuna tıklayın.
 4. “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması” bölümüne girin.
 5. Kısa Mesaj seçeneğini aktifleştirin.

İşlem bu kadar. Daha sonrasında hesabınıza başka bir yerden/cihazdan giriş yaparsanız telefon numaranıza kod gelecek ve sizin dışınızda hesabınıza erişmek isteyen kişi telefonunuza gelen koda erişemeyeceği için hesaba giriş yapamayacak.Tüm adımları uyguladıysanız tebrikler. Instagram hesabınız artık eskisinden çok daha güvenli ?

İnstagram Hesabını Güvenli Hale Getirme (2 Adımlı Doğrulama) konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İnstagram Hesabını Güvenli Hale Getirme (2 Adımlı Doğrulama) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları