SONRAKİ
Instagram Terimleri Instagram Terimleri
ÖNCEKİ
Instagram Açılmıyor Hatası Neden Olur? Instagram Açılmıyor Hatası Neden Olur?
7017
2596 1

Instagram Hesabım Engellendi Ne Yapmalıyım, Nasıl Engeli Kaldırırım

Instagram Hesabım Engellendi Ne Yapmalıyım, Nasıl Engeli Kaldırırım
Yazar: Aybala Bengisu Önür

3 Temmuz 2020

Instagram hesabım engellendi nasıl davranmalıyım, ne yaparsam engelim açılır merak ettiğini her şey bu yazıda.

Hesabınızın engellenme ve şikayet edilme gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak ve Instagram hesabım engellendi dememek için bu yazımızı okumanızda fayda var.

Instagram Hesabım Engellendi neden, Instagram hesabım engellendi sorunuyla karşı karşıya kalmanıza sebep olabilecek şeyleri ve almanız gereken önlemleri sizler için bu yazımızda anlatıyoruz.

Günümüzün popüler sosyal medya ağı Instagram’ın genel sorunu olan ‘kişisel hesapların engellenmesi’ ve ‘hesapta bulunan takipçilerin kaybedilmesi sorunu’ için çeşitli çözüm yöntemleri bulunuyor. Instagram hesabında bu yöntemlerin kullanılması için herkes farklı fikirler öne sürüyor.

Instagram sosyal medya ağının dev uygulamaları arasında yer alıyor. Bu büyük aile içerisinde yer almak isteyen kullanıcıların da belli problemleri göze çarpıyor. 1 milyar aktif kullanıcıya sahip olan bir sosyal ağın kötü amaçlı hesaplardan arındırılması da elbette ki gerekli bir unsur haline geliyor. Kötü amaçlı hesapların önlenebilmesi durumuna ve bunun için belirtilen kurallara ‘topluluk kurallar’ adı veriliyor. Bu kurallara bilerek veya bilmeyerek uymayan hesaplar da maalesef engelleniyor. Bu yüzdenden de kullanıcılar çoğu kez Instagram hesabım engellendi, bu neden olur diye düşünüyor.

Instagram hesabım engellendi Peki bu noktada ne gibi yöntemler izlenmeli?

Uygunsuz içeriklerin paylaşımından kaçınılmalı

Geçmişten günümüze Instagram’da ve Instagram hesabı kullanıcıları arasında bu konu defalarda gündeme geldi. Uygulama yapılan paylaşımları çeşitli kategorilere göre sınıflandırıyor ve değerlendiriyor. Bu kategoriler içerisinde de kullanıcıların çoğunun bilmediği topluluk kuralları bulunuyor. Örneğin, şiddete teşvik edici bir gönderi paylaşan kullanıcı, paylaşılan bu gönderiden dolayı ceza alabiliyor ve içerik kaldırılıyor. Şiddet unsurları dışında cinsel içerikli paylaşımlara da çeşitli yasaklamalar getiriliyor. Kullanıcının paylaştığı bu gönderinin kaldırılması dışında, içerik birçok kişi tarafından yoğun derecede şikayet edilirse kullanıcının Instagram hesabı da kapatılabiliyor.

Instagram
İnstagram Hesabım Engellendi Ne Yapmalıyım, Nasıl Engeli Kaldırırım

Takipçi kazanmak için hile kullanılmamalı

Uygulamanın kullanıcılarından istediği bir başka unsur da takipçi hilelerinin kullanılmasından kaçınmaları. Takipçi kazanmak için kullanıcıların en çok kullandığı yöntem, hile programları olarak biliniyor. Bu programlar sayesinde otomatik bir şekilde takipçi ve beğeni kazanılabiliyor. Instagram, bu ve bunun gibi durumların önüne geçebilmek için sürekli olarak program geliştiriciler ve tespit programları kullanıyor. Bu şekilde ‘bot’ hesap olarak da bilinen sahte hesapların kullanımı ve yaygınlaşması engelleniyor. Tespit edilen bu hesaplar anında ceza alıyor. İlk ceza 48 saatlik geniş kapsamlı bir kullanım engelini içeriyor. Ancak program aynı hesap üzerinden kullanılan herhangi bir hileye ikinci kez rastlarsa, kullanıcı süresiz olarak Instagram ağından uzaklaştırılıyor.

Instagram Hesabım Neden Engellenir

Aynı cihazda bir çok hesap açılmamalı

Instagram internet tabanlı bir program olsa da web sürümü üzerinden fotoğraf paylaşımı imkanını kullanıcılarına sunmuyor. Bunun için kullanıcıların mutlaka akıllı telefonlarının olması gerekiyor. Dijital lanet, maalesef ki tek bir cihaz üzerinden sınırsız hesap kullanımı söz konusu değil. Yani kullanıcılar sık sık hesap değişikliği yapamıyorlar. Ne yazık ki, aynı cihaz üzerinden üyelik sınırı aşıldığında, Instagram sadece hesabı engellemiyor. Ayrıca akıllı telefona uygulamanın kurulumunu da engelliyor. Bu tip durumlarda başka bir cihaz üzerinden oturum açılması gerekiyor. Böylelikle kullanıcılar kendi akıllı telefonunu üzerinden uygulamayı tekrar kullanabiliyor.

Başka kullanıcılar adına paylaşım yapılmamalı

Başka bir kullanıcının adına paylaşım yapmak aslında şikayet üzerine değerlendirilmeye alınıyor. Sadece uygulama kurallarının değil, yasa gereği de başka birinin yerine bir konuda yorum ya da paylaşım yapmak, karşı tarafa şikayet hakkı yaratıyor. Topluluk kurallarına göre karşı taraf fotoğraflarıyla beraber bu durumu kanıtlarsa, o zaman sizin hesabınız sahte olarak kabul ediliyor ve Instagram’dan uzaklaştırılıyorsunuz.

Takip sınırının üzerine çıkılmamalı

Instagram hesabı kullanıcıları özgür bir şekilde istedikleri herkesi takip edebiliyor gibi gözükseler dahi aslında günlük bir takip etme sınırları bulunuyor. Gün içinde belirlenen bu takip etme sayı sınırı aşıldığında ise kısmi olarak takip engelleme benzeri bir engele maruz kalınıyor. Kullanıcılar bu sınırı geçtikleri takdirde, belirli bir süre mesaj atamıyor ya da takip etmek istedikleri yeni kişileri takip edemiyorlar. Belirlenen bu sınırın sebebi de aslında sahte hesapların kullanılmasının bir şekilde önüne geçilmek istenmesi olarak adlandırabiliriz. Instagram da hem sahte hesapların özgürce kullanılmasına bir önlem olsun diye hem de sistem içerisinde belli başlı çökmeler yaşanmaması için böyle bir yolun izlenmesi doğru olarak görülüyor.

Instagram Hesabım Neden Engellenir Hakkında Merak Edebilecekleriniz

Instagramda birini nasıl engellerim?

Engellemek istediğiniz profili açarak sağ üstte yer alan 3 noktaya tıklayınız. Burada açılan seçenekler arasında ENGELLE/BLOCK seçeneğini işaretleyiniz.

Engellediğim kişinin engelini nasıl kaldırırım?

Instagram uygulamasında yer alan ayarlar sekmesinden Gizlilik seçeneğine oradan da Engellenen Hesaplar kısmına geçerek engellediğiniz profilleri görebilir ve buradan istediğiniz profili seçerek engelini kaldırabilirsiniz.

Instsgram hesabım neden kapatıldı?

Instagram hesapları birçok nedenden dolayı kappatılabilinir. topluluk kurallarını ihlal etmeniz durumunda hesabınız kapatılabilir. Eğer hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız Instagram ile iletişime geçebilirsiniz.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Instagram Hesabım Engellendi Ne Yapmalıyım, Nasıl Engeli Kaldırırım konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Hesabım Engellendi Ne Yapmalıyım, Nasıl Engeli Kaldırırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Instagram Hesabım Engellendi Ne Yapmalıyım, Nasıl Engeli Kaldırırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (1)
Irmak mert 5 Mart 2022 10:25

Yanlış doğum tarihi girdim engellendi açamiyorum

Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.