SONRAKİ
Instagram Hesabım Engellendi Ne Yapmalıyım, Nasıl Engeli Kaldırırım Instagram Hesabım Engellendi Ne Yapmalıyım, Nasıl Engeli Kaldırırım
ÖNCEKİ
Instagram Hesabım Kapatıldı Ne Yapmalıyım? Instagram Hesabım Kapatıldı Ne Yapmalıyım?
4339
1607 0

Instagram Açılmıyor Hatası Neden Olur?

Instagram Açılmıyor Hatası Neden Olur?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

3 Temmuz 2020

Instagram açılmıyor hatası nasıl giderilir, ne yaparsam bu sorunu tamamen ortadan kaldırırım gibi sorularınızın tüm cevabı bu yazımızda.

Popüler uygulama Instagram açılmıyor hatasıyla karşı karşıya. Peki neden acaba?

Son zamanların en popüler sosyal medya ağı olan Instagram açılmıyor hatası ile neden karşılaştıklarına dair insanlar ‘Instagram açılmıyor hatası’ ‘Instagram çöktü mü?’ gibi sıkça gündeme gelen sorular sormaktadırlar. Karşılaşılan bu hataların nedeni ve bu hatalara nasıl çözüm bulunacağı insanlar tarafından oldukça merak edilmektedir. 2010 yılı itibari ile Instagram, iOS, Android ve Windows gibi işletim kanallarında sıkça kullanılmaya başlandı. Yapılan araştırmalara göre 2020 yılında toplam 1 milyardan fazla insan tarafından Instagram kullanıldığı belirtildi. Peki, insanlar tarafından oldukça sevilen Instagram ne işe yarıyor? Uygulama içerisinde karşılaşabileceğimiz hatalar neler? Bu hatalara nasıl çözüm bulabiliriz? Merak ettiğiniz her sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Açılmıyor Hatası Neden Olur?

Instagram Ne İşe Yaramaktadır?

Instagram, insanlara video ve görsel paylaşma imkanı sağlamasının yanı sıra kullanıcılar Instagram’da bulunan çeşitli efektler sayesinde birbirinden eğlenceli görseller paylaşabilirler. Kullanıcılar, paylaştıkları gönderilere konum ve etiket ekleyerek daha fazla kişiye ulaşabilirler.

Instagram’da bulunan DM (direkt mesaj) kutusu sayesinde insanlarla iletişime geçebilirsiniz. Uygulamada bulunan hikaye kısmından görüntüler ve videolar paylaşabilirsiniz. Hikaye kısmında paylaşılan bu gönderiler 24 saat boyunca kullanıcılar tarafından görüntülenebilmektedir. Dünya çapında popüler olan Instagram, zaman zaman hatalara sebep olabiliyor. Kullanıcıların en sık karşılaştığı hataların arasında ise Instagram açılmıyor hatası gelmektedir. Instagram’da meydana gelen bu ve bunun gibi birçok hatanın sebebi çökme ya da internetteki sorunlardan kaynaklanmaktadır.

Instagram Hataları Hakkında

Instagram uygulamasında kullanıcıların sıkça karşılaşılaştığı hataların başında ‘Instagram neden açılmıyor’ geldiğini belirtmiştik. Kullanıcılar bu hata meydana geldiğinde genellikle “Üzgünüz isteğiniz ile alakalı bir sorun meydana geldi” iletisi ile karşılaşmaktadırlar. Bu ileti ile karşılaştığınızda hatayı düzeltmek için yapabileceğiniz bazı çözümler bulunmaktadır.

  • Bu hatadan kurtulmak istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken internet bağlantınızda bir sorun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektir.
  • İnternet bağlantınızda bir sorun yoksa bir sonraki aşamada VPN- Proxy sisteminizi kontrol etmeniz gerekebilir.
  • Bu kontroller yapıldıktan sonra sorununuz çözülmüş olabilir.
  • Tüm bu kontrollere rağmen sorununuz devam ediyorsa kendi internet hızınızı ya da paketinizi kontrol edebilirsiniz. Wi-Fi’de meydana gelen bazı sorunların yanı sıra paketinizin bitmesi durumunda da bu tarz sorunlarla karşılaşabilirmeniz mümkündür.

Instagram açılmıyor sorunu ile karşılaşıyor iseniz hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz. Bu işlem “Hesabı geçici olarak kapatma” olarak bilinmektedir. Hesabınızı dondurup açtığınızda Instagram hesabı açılmıyor sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlemler sonrasında hatalar yüzde 90 oranında ortadan kalkmaktadır. Instagram hesabınızı aşağıda verilen yönergeleri takip ederek dondurabilirsiniz:

  • Bazı durumlarda sıkıntı uygulamadan kaynaklı olduğu için uygulama yerine internet tarayıcınızdan Instagram’a hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız önerilir.
  • Hesabınıza girdikten sonra “Profili Düzenle” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Bu seçeneğe tıkladığınız zaman “Hesabı Kapat” seçeneği çıkacaktır.
  • “Hesabı Kapat” a tıkladığınızda hesabınız geçici olarak kapatılmış olacaktır. İstediğiniz zaman bilgileriniz ile hesaba giriş yaparak uygulamayı kullanabilirsiniz.
  • Hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman karşınıza bir takım sorular çıkacaktır. Bu sorular hesabınızı neden dondurmak, kapatmak istediğiniz hakkında sizlere farklı seçenekler sunmaktadır.

Sizler de yazımızda bahsettiğimiz şekilde Instagram hatalarını çözebilirsiniz.

Instagram Açılmıyor ile ilgili merak ettikleriniz

Instagram açılma hatası veriyor. Ne yapmalıyım?

Eğer Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız, internet bağlantınızda bir problem bulunabilir. Fakat internet bağlantınızın sorunsuz olduğundan eminseniz, sorun sunucu kaynaklıdır diyebiliriz.

Instagram uygulaması çöktü mü?

Instagram, yeryüzünde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Bu sebeple sunucu bazlı problemler sık sık yaşanabilmektedir. Bu sıkıntılara genel adıyla ‘çökme’ denilmektedir. Zaman içerisinde çökmeler düzelecektir.

Instagram hesabım açılmıyor. Engellenmiş olma ihtimalim var mı?

Instagrama giriş aşamasında uyarı alıyorsanız, hesabınızın engellenmiş olma ihtimali de bulunmaktadır. Fakat genelde bu gibi durumlarda ‘hesabınız engellendi’ diye bir uyarı ekrana gelmektedir. Eğer böyle bir ikaz ile karşılaşmadıysanız korkmanıza gerek yok.

" Instagram Açılmıyor Hatası Neden Olur? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Açılmıyor Hatası Neden Olur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Instagram Açılmıyor Hatası Neden Olur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.