İngiltere Siber Ordu Kuruyor!

Siber saldırılar en çok korkulan konulardan biri olurken İngiltere kendini bu alanda daha güçlü hale getirmek adına siber saldırı ekibine 2 bin tane yeni personel almayı hedefliyor.

İngiltere Siber Ordu Kuruyor!

Siber saldırılar içinde bulunduğumuz yüz yılda ülkelerin en çok korktuğu tehditlerden biri olmaya başlarken, alınan önlemler konusunda da üstün çabalar harcanıyor. İngiltere de kendini bu alanda daha güçlü hale getirmek adına siber saldırı ekibine 2 bin tane yeni personel almayı hedefliyor.

İngiltere Savunma Bakanlığı ve İngiltere Güvenlik ve İstihbarat Kurumu tarafından hazırlanan plana göre Rusya tarafından gelen tehditlerde artış yaşanması ve Birleşik Krallık tarafından ilk defa IŞİD’e yönelik bir siber saldırı yapılmasının ardından bu plan üzerinde çalışmalar başladı.

Yeni kurulacak siber saldırı ekibiyle birlikte İngiltere’nin bu alandaki gücünü dört katına çıkarması bekleniyor. Bu alanda yapılacak çalışmalar için hükümet 250 milyon Sterlin harcayacak. Bu fiyatı ülkemizdeki Sterlin kuruna göre değerlendirecek olursak 2 milyar 18 milyon TL gibi bir değere sahip oluyor.

İngiltere Güvenlik ve İstihbarat Kurumu tarafından yapılan açıklamada “Rusya tarafından gelen tehdit gerçek ve aktif inkar etmek imkansız”. sözleri yer aldı.

"İngiltere Siber Ordu Kuruyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İngiltere Siber Ordu Kuruyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiltere Siber Ordu Kuruyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları